autor:

Tvorba Couple of Prague je plná unikátní atmosféry a přináší nový pohled na portrétní fotografii

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Tvorba Couple of Prague je plná unikátní atmosféry a přináší nový pohled na portrétní fotografii

Couple of Prague je mladá dvojice, kterou tvoří Eliška a Lukáš, a jejichž fotky by měl chtít každý, kdo ocení skvělou fotografickou práci, smysl pro detail a svědomitou přípravu a lidský přístup. Posledně jmenovaná položka se obzvláště hodí (není totiž u fotografů pravidlem), protože Eliška s Lukášem fotí především lidi.

V Česku není mnoho fotografů, na jejichž Instagramu (TADY a TADY) chcete dát "like" každičké fotce a podle nás jsou právě Couple of Prague takovou výjimkou. Jejich kompletní portfolio si můžete prohlédnout TADY a mezi následujícími fotografiemi o nich také zjistíte něco více v mini-interview

 

 

Jak by se Eliška a Lukáš stručně představili někomu, kdo je prozatím nezná?

"Jsme oba z Prahy, je nám 24 let. Eliška je milovník koček, introvert a je hodně na estetiku, Lukáš je trochu šašek a dobrodruh. Oba nás to táhne k Americe, Eliška tam má dvě sestry a několikrát je v minulosti s rodinou navštívila, Lukáš zas byl párkrát sám v New Yorku, naposledy několik měsíců na jaře kam vypadnul hned po škole.

Pak jsme začali fotit spolu a vlastně na to zaměřili celý náš život. Jinak jsme docela lenoši, ale rádi běháme po horách nebo kdekoliv po přírodě. Milujeme suši a hamburgery, máme rádi Bena Howarda a nejradši si k snídani děláme domácí pancakes."

 

 

Byli jste dřív kolegové nebo pár? Jak jste se potkali?

"Potkali jsme se tak trochu přes focení. Máme společnou kamarádku, která nás spojila na Instagramu. Na našich prvních schůzkách už jsme fotili tote bags pro jinou kamarádku na e-shop."

 

 

Vnímáte oba dva estetiku stejně?

"Většinou ano. Co se týče třeba módy nebo interiérového designu, tak určitě. U fotek se občas "porafeme", ale i to je někdy potřeba."

 

 

Barevně x černobíle ?

"Obojí. Poslední dobou používáme černobílou mnohem radši, líbí se nám její estetické kouzlo. Taky občas dokáže schovat nedostatky. Když máme větší sérii fotek tak je pak díky černobílým fotkám celá konsistentnější, než kdyby bylo všechno v barvě."

 

 

Digitál x klasika ?

"Jsme čistokrevní digitálové, pár analogů nám leží ve skříni a vytáhneme je jen občas pro zábavu. Na druhou stranu fakt obdivujeme filmovou tvorbu několika oblíbených fotografů."

 

 

Studio x outdoor ?

"Rozhodně jsme radši venku. Nic proti studiu, ale chyběla by nám tam spontánnost a náhoda..."

 

 

Které místo v ČR je podle vás nejfotogeničtější?

"V Česku je hodně pěkných míst, ale málo takových těch skutečně epic, která dokáží vyrazit dech. Na focení máme nejradši asi jehličnaté lesy."

 

 

Jaká by byla vaše vysněná zakázka?

"Ideální zakázka? Fotit hodně stylovou svatbu na nějakém super místě. Rozhodně v cizině, třeba Nový Zéland, Kanada, Island, severozápad USA... Nebo cokoliv, co by nás vracelo na tyto místa."

 

Fotografie: Couple of Prague

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál