autor:

Tři dny ve Stockholmu očima fotografky Anny Pleslové

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Tři dny ve Stockholmu očima fotografky Anny Pleslové

O třech snových dnech strávených v nádherném Stockholmu se pro nás rozvyprávěla fotografka Anna Pleslová (FB fan page ZDE) a tím pádem vám nenabízíme "jen" moderní cestopis, ale i profesionální fotodokumentaci míst, lidí a stylu, které všude ve Skandinávii stojí za to!

"Do Stockholmu jsem se toužila podívat už velmi dlouho. Tušila jsem, že to bude skvělé město, ale ono ještě předčilo mé očekávání. Předem přiznávám, že jsem typ člověka, který se raději projde po zajímavých obchodech, posedí v kavárně a večer zajde do galerie, než zběsile obíhat plno památek nebo nedejbože vyrazit do přírody."

  

 

 

"Stockholm se v tomhle ukázal jako ideální místo. Naprosto výborný výběr těch nejlepších chrámů módy jako Topshop, Monki, Cheap Monday, Weekday, River Island, American Apparel, Urban Outfitters v bývalém kině a samozřejmě jak jinak, než obrovské H&M nebo Vagabond."

 "Z těch dražších ikonických švédských značek samozřejmě nemůžete vynechat COS a Acne. Minimalistická, přísně střižená severská dokonalost.

Švédové si obecně na kvalitní módu potrpí. Zdá se, že už odmala se rodí s jakýmsi povědomím, co se sluší nosit a co ne. Pány v sandálech na suchý tu rozhodně nepotkáte. Švédský styl je jednoduchý a účelný, strohý. Pánové - košile, plátěné kalhoty, kecky. Dámy rozevláté černé sukně, dlouhé svetry, vysoké boty, parky."

 

 

"Skandinávie je proslulá svým designem, takže ve Stockholmu najdete také spoustu obchůdků s nejrůznějšími estetickými objekty a nábytkem.  Především na jižním ostrůvku Södermalm se to jimi jen hemží. Pokud znáte síť japonských obchodů Muji, tak zde najdete jeho švédského dvojníka - jmenuje se Granit. Tužky, květináčky, diáře, svíčky - vše v jednoduchém přírodním, japonizujícím stylu."

  

"Obdivovatelé umění si v metropoli severu také přijdou na své. Doporučuju fotografickou galerii Fotografiska, z jejíž kavárny je jedinečný výhled na město. V Moderna Museet zase můžete vidět originály Matisse, Warhola či Pollocka. V Národním muzeu zase můžete obdivovat Rembrandta či Maneta."

 

 

"Co byste určitě neměli opomenout je návštěva Vasa muzea, kde je vystavena historická celodřevěná loď ze 17. století, jež se potopila krátce po svém vyplutí. Ohromí vás pohled na něco tak obrovského, tak starého a přitom tak zachovalého. Dlouhou frontu se na ní určitě vyplatí vystát."

 


   

"A co jídlo? Typické švédské jídlo je opravdu to, co vídáte v Ikei - masové kuličky, losos a hlavně krevety ... spousta krevet.  Vše je tu třikrát dražší, než u nás, ale když už si párkrát nějakou restauraci dopřejete, tak to stojí za to. Fresh cool a zdravá bistra, bageterie a sendvičárny, mořské plody ... Na doporučení Wornu jsme navštívili K25 - místo, kde je několik stánků s chutěmi celého světa. Vybrali jsme vietnamské Voi a nelitovali jsme."

 

 

"Celé to na mne působilo jako jedno z nejpříjemnějších míst pro život. Voda, teplo, sliční hipsteři, pohupující se lodičky ... jako byste byli nonstop na náplavce! Naše rande s městem Stockholm nemohlo dopadnout lépe."

 

Fotografie: Anna Pleslová

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál