autor:

Touching Strangers: Fotoprojekt o spontánním pózování navzájem si cizích lidí

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
1
Touching Strangers: Fotoprojekt o spontánním pózování navzájem si cizích lidí

Fotograf Richard Renadli se v roce 2007 pustil do velmi zajímavého projektu, kdy na náhodných místech v New Yorku pořizoval snímky lidí, kteří zrovna šli okolo. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby je nepároval s dalšími lidmi, co jen procházeli okolo. Sobě navzájem naprosto cizí. Spontánní, nepřipravené a nenacvičené fotky jsou výsledkem jeho snažení a podařilo se mu, i když jen na několik minut, vytvořit mezi objekty určitý vztah.

Pokaždé totiž svoje modely a modelky požádal, zda by se mohli navzájem více či méně dotýkat. Jak moc - to už nechal na nich. Vznikly tedy fotky u kterých byste nevěřili, že se dotyční poznali minutu předtím a o to přesně šlo. O boření stereotypů, že každý, kdo je nám cizí, je zároveň nebezpečný. Ono to tak ve většině případů totiž není. 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist