autor:

Tetování a náš okamžitý úsudek podle Lee Kirbyho

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
5
Tetování a náš okamžitý úsudek podle Lee Kirbyho

Britský fotograf Lee Kirby nám na svých snímcích prezentuje velmi jednoduchý, avšak zajímavý koncept, ve kterém mu modelem stáli lidé před a po návštěvě tetovacího salónu. Pro ně je zcela běžné, že jsou cizími lidmi během několika vteřin zaškatulkováni jako "ostří, drsní, syroví", nejlépe ještě s kriminální minulostí. Přitom jde o zdobení těla, které si můžeme svobodně vybrat, zda ho chceme nebo ne.

Tetování totiž někdy (velmi často) vede k nepochopení, mnoha nedorozuměním a okamžitému úsudku o charakteru osoby, i když ta je pořád tou samou. S tetováním i bez. A přesně na to se snažil Lee Kirby upozornit.

 

lee kirby tat 1

Fotografie: Lee Kirby

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


5 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

 • Vít Filipovský:
  Asi dostanu kamenem ale bez těch kérek to bylo lepší.

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Jak z obyčejných lidí vzniknou zajímavé osoby... :) Je pravda, že spousta lidí ma na sobě hrozný nesmysly, ale respektuju volbu každého, co si nechá vytetovat. Sám patřím do rodiny tetovaných a popravdě, má to něco do sebe. :)

    2   0 Nahlásit X Odpovědět
  • To je většinou důvod proč se lidé nechávají tetovat - chtějí být zajímaví. Potom už jde jen o otázku vkusu a soudnosti, co, kam a v jaké velikosti si nechají vytetovat.

     0   1 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist