autor:

Stejný pár s různým stylingem vytváří různý dojem

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Stejný pár s různým stylingem vytváří různý dojem

Španělský fotograf Nacho Rojo se rozhodl vytvořit sérii devíti snímků s názvem "Couples", na kterých je zachycen se svou přítelkyní. Oblečení a celkový styling ukazuje na každém snímku příslušnost k nějaké sociální skupině. Rojo se snažil upozornit na to, jak styl, oblečení, make-up, tetování, piercingy, gesta či jen obličejové grimasy ovlivňují náš úsudek mnoho vteřin předtím než daná osoba vůbec promluví. Sebeprezentace a celkový koncept našeho chování rozhoduje o prvním dojmu více než si dokážeme představit.

Na všech fotografiích jsou ale samozřejmě Rojo se svou přítelkyní a vyvstává tedy otázka, jak moc se necháváme ovlivnit vzhledem při odhadování a souzení charakteru...? Ze které "dvojice" byste např. byli nadšeni, kdyby měla učit v první třídě základní školy vaše děti a ze které už méně...? 

 

Fotografie: Nacho Rojo

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál