autor:

Star Wars na Zemi

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Star Wars na Zemi

Star Wars na Zemi h

sediva-cara

Slavný francouzký fotograf Cedric Delsaux už několik let fotografuje sérii zvanou Dark Lens, ve které kombinuje opuštěná místa na naší zeměkouli s prvky a postavami z filmové série Star Wars. Sám autor své fotografie vysvětluje takto: "V dnešní době je hranice mezi realitou a fikcí velmi tenká. Když jsem byl malé dítě, tak jsem si vše tohle dokázal snadno představit  ve své mysli a tak se to pro mě stalo i jakousi mou realitou. Když do těchto zchátralých nebo jinak velmi nevlídných míst najednou přidám prvky ze Star Wars, najednou se se stanou v jistém smyslu krásnými, jako ty nejúžasnější scenérie z Hollywoodského filmu."

Cedric Delsaux používá při vytváření těchto snímků někdy i pravé modely, ale častěji jsou to samozřejmě jen počítačové animace. Podobným stylem fotografuje i své zakázky pro nejvýznamnější světové firmy. Dokáže velmi nenásilně propojovat realitu s fantazií a zároveň také fantasii hledat v našem reálném světě.

Za návštěvu určitě stojí alespoň jeho oficiální stránky.

sediva-cara

Francouzký fotograf Cedric Delsaux propojuje fikci Star Wars s realitou naší planety.
fotografie: © Cedric Delsaux

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál