autor:

Rita Zimmermann: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Rita Zimmermann: fotografie

 

Rita Zimmerman hl

 

dvojita cara

 

Milovnice černobílé fotografie a Helmuta Newtona. Žena která vyrůstala v prostředí, které vás předurčuje k tomu, abyste se vydali uměleckým směrem. Další fotografka, která není pouze fotografkou. Polka Rita Zimmermann dostala svůj první fotoaparát když jí bylo 5 let a fotografování si úplně zamilovala. Profesionální fotografii se však začala věnovat o mnoho let později - během svého dvouletého pobytu v Londýně. Zapsala se na kurz fotografie v Brightonu a začala pozorovat okolní svět s fotoaparátem v ruce. Rita vystudovala malbu a pracovala 5 let jako stylistka pro polskou Elle. Otázky, na které pro Worn odpověděla skvěle doplňují obrazový materiál níže.

 

predel worn

1

Považuješ se za šťastnou, vzhledem k tomu v jakém oboru pracuješ?
(Móda/Fotografie)


No, pokud bych se už dávno nerozhodla, teď by ses mě na to asi neptala ... Ale abych odpověděla na tvou otázku, v módní branži pracuji již 10 let a je to něco co dělám opravdu ráda, ale nepokládám se být díky tomu šťastná. Než jsem začala fotit, pracovala jsem jako stylistka a booker v jedné z nejlepších polských modelingových agentur (Model Plus).

Moje práce není momentálně uznávaná celosvětově, ale každý den pracuji na tom abych dosáhla svých cílů, a jednoho dne se tak doufám stane. Teď mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale každý den se snažím posunout trochu dál. Jedním z mých cílů je nafotit titulku pro italský Vogue. Chápu, že tato profese není jednoduchá, proto se snažím dělat malé kroky, namísto velkých skoků, ale kdo ví. Tato práce je kombinace trpělivosti, zanícení, pokory a asi i trochu štěstí.

sediva-cara

2

Je pro tebe inspirace věc, která přijde sama od sebe,
nebo jí je třeba někdy pomoci?


Mohu říci, že jsem opravdu šťastná, že jsem vyrůstala na Vogue magazínu. V 80-tých let v Polsku byl docela problém cokoliv sehnat, ale moje máma měla vždy doma italský Vogue. Pokaždé mám hlavu plnou nápadů, které jen čekají na ten správný moment, abych je realizovala. Je to jednoduché, stačí jen poslouchat a pozorovat lidi kolem sebe.

ram-horni

V 80-tých let v Polsku byl docela problém cokoliv sehnat,
ale moje máma měla vždy doma italský Vogue.

rám dolní

Ale když už se mě ptáš, jestli potřebuji inspiraci trošku pomoci - myslíš tím, jestli se inspiruji v časopisech? Odpověď je ne, ale vyrůstala jsem na mistrech černo-bílé fotografie jakým je Newton a v určitém období jsem se k nim vracela, i když ne teď. Jako umělec jsem si našla vlastní cestu a opravdu bych se styděla, kdybych kopírovala ostatní. Pokud by mi někdo řekl, že moje fotky vypadají jako od Newtona, je to možné a také by mě to potěšilo. Vše v umění tu už bylo, totéž platí pro módu, ale nikdo nemůže být znovu Newton. Je výjimečný, tak jako jsme i my ostatní.

sediva-cara

3

Co pro tebe znamená móda?

Je zde jedna ubohá věc. Lidé si myslí, že pokud mají ve svém šatníku jedny, nebo více haute couture šatů tak je to móda. Ale nejde tu jen o oblečení, když nevíte jak ho nosit. Takže móda je v prvním řadě "osobnost". Pak je to směs sebevědomí a vkusu. Pokud máš z těchto vlastností jednu, je to fajn, ale pokud máš všechny tři, nemusíš říkat "aha toto je móda" ty jsi módou.

sediva-cara

 

Rita Zimmermann: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Rita Zimmermann

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Macushla Burke hl

  Macushla Burke: fotografie

  To, že modelky nemusí být jen věšáky na šaty potvrzuje i mladá Australanka Macushla Burke. Bývalá modelka, rodačka z Melbourne v určitém okamžiku zjistila, že již vyrostla ze života odehrávajícího se většinou na modelingových castinzích.

 • Nicole L. Hill: hl

  Nicole L. Hill: fotografie

  Kalifornská rodačka Nicole L. Hill se pro Worn podělila o pár detailů ohledně její práce i osobního života. Krátký rozhovor a galerie plná úžasných fotografií uvnitř článku.

 • Pierre Dal Corso hl 2

  Pierre Dal Corso: fotografie

  Pierre Dal Corso, francouzský fotograf inspirovaný Lynchem a Kubrickem začal vytvářet živé a nápadité fotografie, ovlivněné energií kterou v sobě nese móda.

 • Alexander Tikhomirov hl

  Alexander Tikhomirov: fotografie žen, které vám nedají spát

  Alexander Tikhomirov Alexander Tikhomirov je fotograf z ruského Saint-Petersburgu. Jeho portfolio se skládá převážně z fotografií dívek, ale ne ledajakých. Pikantní obrázky, mají atmosféru i zajímavý vzrušující styling.

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.

 • Andrea Olivo: fotografie hl

  Andrea Olivo: fotografie

  Každý z Vás má, nebo v životě měl nějaký ten gauč. Většina z Vás na tom gauči už možná i někoho svlékla, nebo na něm minimálně byl svlékán. Každopádně to stále není ono, neboť - nyní pozor - tento člověk má gauč, na kterém se polonahé slečny snad množí.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.