autor:

Renesance a rychlé občerstvení v překvapivé a chytré kombinaci na snímcích Rebeccy Rütten

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Renesance a rychlé občerstvení v překvapivé a chytré kombinaci na snímcích Rebeccy Rütten

Třiadvacetiletá německá fotografka Rebecca Rütten svou fotosérií nazvanou "Contemporary Pieces" vyzývá k zamyšlení se nad současnou kulturou stravování se v řetězcích rychlého občerstvení a jelikož je dlouholetou obdivovatelkou renesančního umění, spojila obojí do následujících snímků.

V pozdně renesančním období si italští a holandští malíři jako své modely vybírali zejména lidi ze střední a nižší třídy. A podle jejího názoru je dnešní fast foodová kultura určena přesně těmto dvěma třídám, alespoň ve Spojených státech. Jíst zdravě je drahé a ve fast foodu koupíte velké množství jídla za poměrně nízkou cenu. Jenže nutričně tak chabé, že byste za 2 hodiny snědli znovu to samé, v tom samém množství. Máte prostě velmi brzy znovu pocit hladu.

Z fotografií je také jasně, že její modelové se snaží rychlému občerstvení říkat jasné "ne", protože fast food se skládá z geneticky modifikovaných položek, které nemají v jídelníčku zdravých lidí co dělat. Pro ně tak ztrácí svou hodnotu a není ani nadále považováno za potraviny.

 

 

Fotografie: Rebecca Rütten

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál