autor:

Překvapivé momenty klidu uprostřed chaosu v tokijském metru s téměř 8 miliony pasažérů denně

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Překvapivé momenty klidu uprostřed chaosu v tokijském metru s téměř 8 miliony pasažérů denně

Tokijský systém podzemní dopravy transportuje denně asi 8 700 000 lidí, což z něho dělá jedno z nejvíce vytížených na světě. Termíny, kterými dokonce i sami Japonci tokijské metro označují jsou "Tsukin Jigoku", což doslova znamená něco jako "Pasažérské peklo".

Běžným výjevem jsou tak například kvanta zoufalých dojíždějících snažících se jakkoli dostat do již přetékajících vozů, následované postupným vzdáváním se se zamračenou tváří, doufajíc, že s příštím metrem už bude mise splněna.

Uprostřed všeho toho chaosu si přesto někteří japonští pasažéři najdou čas a prostor pro zdřímnutí si na pár minut mezi zastávkami. Švédský fotograf usídlený v Londýně, Tobias Snäll, vytvořil archiv nic netušících cestujících na palubě tohoto neuvěřitelně rušného tokijského metra.

Na další zajímavé umělecké projekty z Tokia se můžete podívat TADY, TADY, TADY, TADY a TADY.

 

Fotografie: Tobias Snäll

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál