autor:

Portréty smíšených rodin různých etnických původů od americké umělkyně CYJO

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Portréty smíšených rodin různých etnických původů od americké umělkyně CYJO

CYJO je pseudonym čtyřicetileté americké umělkyně, především fotografky a režisérky, která stojí za fotoprojektem s názvem Mixed Blood. Od roku 2010 do 2013 fotila v New Yorku a Pekingu smíšené rodiny různých etnických původů v jejich domácím prostředí. Vždy stejným způsobem - rodiče na levé straně a děti na pravé.

Nabízí tak velmi zajímavý pohled na fúzi obou kultur, která je zřetelná nejen v jejich vzhledu, ale i např. v tom, jak vypadá jejich společný domov.

Hlavními kulturními rozdíly sice zůstávají typické zvyky dané země a odlišný jazyk, ale jak tomu bude v budoucnu? Je toho přece mnohem více, co se můžeme od jiných národů naučit. A to především z rozdílů.

 

Občanství: Spojené státy americké a Čína. Předkové z Německa, Číny a Irska. Mluví anglicky a mandarínštinou a žijí v Číně.

 

Občanství: Spojené státy americké. Předkové z Číny, Holandska, Velké Británie, Německa, Japonska a také američtí Indiáni. Mluví anglicky a francouzsky a žijí v New Yorku.

 

Občanství: Spojené státy americké a Německo. Předkové z Baham, Francie, Německa, američtí Indiáni. Mluví anglicky, německy, francouzsky, španělsky a žijí v New Yorku.

 

Občanství: Spojené státy americké. Předkové z Afriky, Kuby, Francie, Irska. Mluví anglicky, francouzsky a španělsky a žijí v New Yorku.

 

Občanství: Indie a Korea. Předkové z Indie a Korey. Mluví anglicky, korejsky, hindi a mandarínštinou a žijí v Pekingu.

 

Občanství: Čína a Japonsko. Předkové z Japonska a Číny. Mluví anglicky, japonsky a mandarínštinou a žijí Pekingu.

 

Občanství: Spojené státy americké a Belgie. Předkové z Číny a téměř celé západní Evropy kromě Francie. Mluví francouzsky, anglicky a mandarínštinou a žijí v Pekingu.

 

Občanství: Spojené státy americké, Itálie a Korea. Předkové z Itálie a Korey. Mluví anglicky, italsky a korejsky a žijí v New Yorku.

Fotografie: CYJO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál