autor:

Pierre Dal Corso: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Pierre Dal Corso: fotografie

Pierre Dal Corso: fotografie 1

 

ram-horni

Inspirovaný Lynchem a Kubrickem začal vytvářet živé a nápadité fotografie,
ovlivněné energií kterou v sobě nese móda.

rám dolní

 

Francouzi vědí jak na to - to je nesporný fakt. Jednoduchost, nápaditost, zářivé barvy jednoduché siluety a oslava ženského těla, to jsou aspekty které najdeme u nejednoho fotografa. Nahé ženské tělo a nemalá dávka sexappealu by mohly být náznakem toho, že to skončí lacině, ale není tomu tak. Každý celek se skládá z kousků, a pokud se k nim autor zpráva s úctou, na konci z toho může být umělecké dílo. Fotograf Pierre Dal Corso se narodil v roce 1977 na jihozápadě Francie. Studoval dějiny umění a fotografii. Svou fotografickou kariéru začal jako asistent v Paříži a New Yorku. Trvalo mu několik let než se sám začal věnovat fotografii a vytvořil si vlastní portfolio. Inspirovaný Lynchem a Kubrickem začal vytvářet živé a nápadité fotografie, ovlivněné energií kterou v sobě nese móda. Jeho estetika je křehká a něžná, má však sílu. Jedinečné kombinace světla, barev, prostoru je to, co dává vzniknout opravdu dobrým snímkům. I francouzský fotograf Pierre Dal Corso se pro Worn popral se záludnými otázkami.

 

predel worn

Co je pro tebe klíčovým faktorem k tomu, aby vznikla dobrá fotka?

Je toho více. Většinou je to mix energie a talentu. Možná je to v tom, aby se podařilo nasměrovat všechny tím správným směrem.

sediva-cara

Fotíš i ve volném čase? Pouze pro zábavu ...

Ano. Miluji fotografování, ale v módní fotografii je kolem toho vždy strašně moc příprav a plánování. Takže někdy si jen vezmu foťák a dělám jednoduché, přirozené portréty pro mé přátele. Je to jiné - jednodušší.

sediva-cara

A co inspirace - přichází přirozeně sama od sebe, nebo někdy potřebuje dopomoci?

Vždy je něco, co mě inspiruje a já se to snažím rozvíjet a vytvořit kolem toho příběh. Může to být obrázek, hudba, film, opravdu cokoliv.

sediva-cara

 

Pierre Dal Corso: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Pierre Dal Corso 2011

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Nicole L. Hill: hl

  Nicole L. Hill: fotografie

  Kalifornská rodačka Nicole L. Hill se pro Worn podělila o pár detailů ohledně její práce i osobního života. Krátký rozhovor a galerie plná úžasných fotografií uvnitř článku.

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

 • Brad Ogbonna: fotografie hl

  Brad Ogbonna: fotografie

  Brad Ogbonna na své webové stránce tvrdí, že je milý chlapík. Toto je věc, která se mi nepodařila zjistit. Tedy ne v dostatečné míře, abych to mohla potvrdit. Každopádně špatný také není... a fotograf už vůbec ne.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • christina smith 001 - middle

  Christina Smith - Londýnská módní fotografie

  Během let v Londýně získala její práce osobitý styl i uznání. V exkluzivním rozhovoru nám Christina prozradila spoustu zajímavých informací ze svého života.

 • polanski magazine hl

  Erotický artzine Polanski

  Spousta sexy fotografií a žádný otravný text? Pouze sen? Ne. Magazín, nebo také erotický artzine Polanski vám tento sen splní, neboť někdy jsou slova opravdu zbytečná.