autor:

Peter Menzel fotografoval v různých zemích nákup potravin na týden

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Peter Menzel fotografoval v různých zemích nákup potravin na týden

Jak vypadá váš týdenní nákup potravin? Kupujete hodně ovoce a zeleniny? Nebo zaháníte hlad každodenně pizzou a sušenkami? Peter Menzel cestoval po celém světě a fotografoval rodiny s dětmi v různých zemích s jejich potravinami na týden. Cesty do míst jako jsou Mexiko, Francie, Čadu nebo Mongolska výrazně ukazují rozdíly mezi druhem a zejména množstvím potravin, které má někdo na týden a jinému by stačily na měsíc.

Spojené státy americké fotografa fotografa snad ani nepřekvapily... Nespočet předpřipravených potravin a téměř žádné ovoce/zelenina. V porovnání s místy jako je Turecko nebo Indie, kde je zelenina základem kuchyně, to působilo až odporně. 

Tento fotoprojekt je samozřejmě jen ukázkou - ani trochu podobně to nemusí vypadat např. u jejich sousedů, ale hrubý nástin Peter Menzel určitě prezentuje. Ukazuje nám určité trendy a zvyklosti, které v dané zemi existují a také si možná díky takovým snímkům uvědomíme  jak žijí jiné rodiny na druhém konci světa a nakolik možná zrovna my potravinami plýtváme. 

 

USA

 

Německo

 

ČAD

 

Ekvádor

 

Mexiko

 

Austrálie

 

Francie

 

Polsko

 

Kuwait

 

Mongolsko

 

Indie

 

Turecko

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál