autor:

O Sydney, nekonečných možnostech na druhé straně světa a tamním stylu života s Pepamack

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
O Sydney, nekonečných možnostech na druhé straně světa a tamním stylu života s Pepamack

Sydney a Austrálie celkově je pro Evropany atraktivní destinací, o které toho lze hodně načíst, ale díky nedostupnosti a obrovské vzdálenosti ji ne každý na vlastní kůži prozkoumal.

A proto, když se naskytla příležitost vyzpovídat krásnou Petru, která v Sydney žije dva roky a pracuje jako Art Director, neváhali jsme a výsledek máte právě před sebou ♥

 

 

"Do Sydney jsem přijela zhruba před dvěma lety. Přiznám se, že jsem toho o Austrálii nevěděla mnoho a učit se angličtinu nebo surfovat pro mě nebylo až tak prvořadé. Jen jsem měla touhu prozkoumat svět a zažít něco nového.

Po dvou měsících vyřizování a ukončení všech formalit doma, jsem seděla v letadle plna očekávání. Moc často o tom nemluvím, ale byla jsem opravdu šťastná, že jsem se takto rozhodla."

 

Petra 2

 

"Hned první den po příletu jsem si šla zaplavat na Bondi, pamatuji si to úplně přesně. Přímo na pláži byla z baru slyšet hudba a lidé popíjeli drinky již během dne. Celkově na mě lidé působili v takové pohodě - jako kdyby měli prázdniny celý rok! Hned jsem si Sydney zamilovala ♥

Oceán, plavání je jako meditace, téměř každá pláž má "přírodní bazén", do kterého přilévá vodu samo moře... První dojem a kontakt s krajinou je velmi důležitý a na mě Sydney zapůsobilo na 100%. Malý detail - chvíli (přesněji půl roku) mi trvalo než jsem si zvykla na australské klima."

 

 

"Díky leté zkušenosti v oblasti grafického designu jsem dostala práci v digitálních agentuře, dnes pracuji jako Art Director a z části se věnuji i fashion.

Vždyc jsem měla zřetelný zájem o módu a fotografování a na Austrálii ze všeho nejvíce miluji ty neomezené možnosti. Je tu neskutečně mnoho příležitostí a je jen na Tobě samotném čeho se chytíš."

 

 

"Co se týká módy, Australanky milují šaty! Nosí minišaty ačkoliv venku "mrzne". Celkově lidé v Sydney jsou velmi otužilí, asi i proto, že v bytech nejsou zavedené radiátory.

Občas se po ránu v době místní zimy cítím jako na chatě na horách - všude studený vlhký vzduch. Když procházíte uličkami Sydney, jen málokdy mě můžete zachytit bez kožené bundy a ve vintage džínách s vysokým pasem."

 

Petra 3

Petra 4

 

"Můj šatník není příliš australský, i když mě tato lokalita značně ovlivnila. Miluji svetry, doporučuji mít vždy jeden u sebe, protože v zimě je tu ráno 6 stupňů a přes den klidně 22. V oblékání tu jinak vládne úplná svoboda.

Já si sem tam ráno zaběhnu kupit kávu do lokální kavárny jen tak v pyžamu a nikdo to neřeší. Doma jsem kávu moc nepila, ale Australané mají podle mě nejlepší kávu na světě. V ranním ruchu cestou do práce vidíte lidi s kávou v jedné ruce a mobilem v druhé - úplně všichni, bez výjimky!"

 

 

"Každá čtvrť má své víkendové trhy, kde můžete koupit farmářské produkty jako např. zeleninu, klobásky nebo čerstvé květiny. Kousek od domu mám fresh fish market, spojený s potravinami, kde koupíš zeleninu a suroviny snad ze všech států světa.

Vařit si doma je podle mě samo o sobě relax, ale jídlo venku v Sydney je extrémně dobré, takže moc ráda objevuji nové podniky. Milion druhů restaurací na každém kroku, asijské bistra, také hodně arabské a italské kuchyně."

 

 

"Co dalšího jsem si tu oblíbila jsou víkendové vintage markety s handcraftovým zbožím nebo second-hand oblečením. Pokud je někdo milovníkem vintage módy, zde si rozhodně přijde na své. Plno kvalitních second handů nebo vintage butiků, kde zcela běžně najdete i kousky od světových designérů."

 

 

"Uff, vážně jsem to shrnula jen ve zkratce. Mohla bych o Sydney mluvit hodiny, je třeba to ale zažít na vlastní kůži! Takže touto cestou povzbuzuji všechny, kteří nad tím alespoň z části přemýšlejí - aby svět z jiné části zeměkoule určitě prozkoumali! Je to tu super!"

 

Petra 5

Petřin Instagram sledujte TADY

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál