autor:

O Sydney, cestování a plusech a minusech života na druhé straně zeměkoule s Dajull

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
O Sydney, cestování a plusech a minusech života na druhé straně zeměkoule s Dajull

Po roce studia grafického designu v Praze měla Dajull neustále v hlavě myšlenku vycestovat! Zkusit to a zažít něco nového. Jak došlo na Sydney, jaký je tamní život a co předčilo nebo zklamalo její očekávání, si můžete přečíst v následujících řádcích.

 

 

"Austrálie, konkretně Sydney mě nikdy nějak nelákalo, ani jsem nad tím nepřemýšlela, že bych tam někdy mohla žít. Můj starší bratr ale do Sydney odcestoval za prací a cestováním a vždy, když přidal na sociální sítě nějaké nové fotky nebo jsme si psali, jsem si říkala: "WAU!".

"A bylo to tady, jede se do Sydney! Samozřejmě ne na dovolenou, ale pracovat. Před odcestováním do Austrálie je docela hodně papírování, ale když se vše zvládne a dostanete víza, stačí už se jen sbalit a odjet směr letiště."

 

 

"Po nekonečném letu jsem sice dorazila celá, ale bez zavazadel. Na letišti mi vysvětlili, že mé kufry nestihli přeložit na můj let a dorazí pravděpodobně až další den. Společnost, se kterou jsem letěla, mi za zpoždění při přepravě zavazadel nabídla hovotovost a z těchto peněz jsem žila týden :D  Naštěstí jsem ale také začala hned pracovat v jedné kavárně jako číšnice."

 

Dajull 1

 

"Ze začátku jsem bydlela se svým bratrem a jeho dalšími spolubydlícími (Čechy), ale za několik měsíců přicestoval můj přítel a bydleli jsme s francouzským párem. Ti byli velmi milí a vždy se nám snažili se vším pomoci.

"Vedle jedné práce jsem si našla i druhou a dost jsem "makala". Z jedné práce do druhé, plus škola (už nikdy více! :D). Po čase naši spolubydlící odjeli zpět do Francie a my jsme si našli útulný byt, ve kterém jsme doteď."

 

 

"Ve druhé práci mi nabídli pozici manažerky v nově otevřeném organickém obchodě, takže jsem první práci pustila. Skvělé na životě v Austrálii (ve srovnání se Slovenskem nebo Českem) je to, že výplatu dostáváte tydenní nebo dvoutýdenní."

 

 

"První dojmy jsou skvělé, jsi ohromen, jaké je to tu úžasné, nové prostředí, lidé... ale časem to z Tebe opadne a zjistíš, že to až tak skvělé není. Zkrátka VŠECHNO má svá pro i proti."

"Dost mě překvapilo chování Australanů - kamkoli přijdete (je jedno, zda je to kavárna, park nebo obchod atd.), lidé jsou milí, usměvaví a ačkoliv Tě neznají, zeptají se, jak se máš, jaký jsi měl den a nakonec z toho vznikne dlouhá debata a klidně i noví přátelé."

 

 

"Také mě překvapilo jak o sebe dbají, žijí zdravě, hodně a často sportují a také "kávičkují". A když už jsme u té kávy, měla jsem tady tu nejlepší ve svém životě! Na druhé straně Australané vyžadují ten nejlepší zákaznický servis!

S tím mám své zkušenosti a trochu mě to od nich odrazuje. A co mě dále překvapilo je velké množství gayů žijících v Sydney, mnohem více než jsme zvyklí :) "

 

 

"V Austrálii se nemusíš bát užívat si módu svobodně. Můžeš si obléci cokoli, aniž Tě někdo bude soudit. Na ulici jsem se setkala už snad se vším. Móda je tu pestrá, ale nejvíc tu vídám sportovně-elegantní styl a minimalismus."

"Obchodů je tu mnoho a každý si přijde na své. Já osobně jsem si tu zamilovala značku BASSIKE a obchod Tuchuzy ♥  Stručné shrnutí: Black boots nesmějí chybět (je jedno jestli je venku 30 stupňů), potetovaná těla a jednoduché doplňky."

 

"Jediné, co se mi tu na módě nelíbí je, že když se jde do klubu nebo na diskotéku, muži mají na sobě saka a ženy šaty a vysoké podpatky. V teniskách a džínách Tě prostě do klubu nepustí..."

 

"Jedna z věcí, která mi bude velmi chybět, je australské jídlo :) Většina obchodů je organická a ať máte jakékoli potíže nebo požadavky, můžete tu jíst téměř všude. Ráda vařím i peču, snažím se chutně a zároveň zdravě (miluji sladké!)

Australské snídaně určitě venku v nějaké skvělé kavárničce (je jich tu na výběr mnoho a ráda zkouším nové). Tento měsíc jsou moje oblíbené TheBoathouse a Bondiwholefoods ♥ Abych nezapomněla, ty nejlepsí čerstvé džusy a smoothies, jaké jsem měla, jsou v Pressed Juices ♥"

Její Instagram sledujte ZDE

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál