autor:

Nový Zéland, Srí Lanka a norský Trondheim očima fotografky Niky Herecové

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Nový Zéland, Srí Lanka a norský Trondheim očima fotografky Niky Herecové

Cestovatelka a fotografka Nika Herecová je důkladným příkladem snahy, že když se chce, jde (téměř) všechno. I žít v zemi, kde neznáte jazyk a myslí si o vás, že když jste z Česka, pravděpodobně neznáte elektřinu. Jak vypadala její cesta z Čech na Nový Zéland, z něho zpět a poté do norského Trondheimu si můžete přečíst v následujících řádcích, kde svou životní cestu popsala.

 

 

"Začala jsem Novým Zélandem, klasicky sběrem kiwi a žila přitom v karavanu. Dalo mi to hodně a hodně jsem se poznala. Člověk zjistí, kolik věcí nepotřebuje k životu... Po návratu jsem byla v Čechách měsíc a koupila si letenku do Norska. Vždycky mě lákala Skandinávie, design a vlastně všechno kolem této části Evropy"


 

"Skončila jsem v Trondheimu a nutno říct, že je těžké začít v jiné zemi, kde se mluví jazykem, který neznáte a navíc bez přátel. Setkala jsem se s tím, že si lidé myslí, že když žiji v Norsku, musím vydelávat bůh ví kolik atd. Ale už nevidí to úsilí, hledání práce, přátel a pocitu cítit se alespoň někde trochu jako doma.."

 

 

"Lidem se strašně dobře radí, když mají rodinu a přátelé za rohem a nosí růžové brýle. Hodně mi pomohlo, že mám dobrou angličtinu, takže při hledání práce si potenciální zaměstnavatelé často mysleli, že jsem z Kanady. Dokud neviděli -ová v příjmení. Ať chceme nebo ne, házeji nás všechny do stejného pytle... Občas jsem se jen smála a říkala jim, že nežijeme v chatrčích a že máme fungující wi-fi."

 

 

"Snažím se také řídit heslem: "Pokud se nezeptáš, odpověď je vždycky ne." I díky tomu mohu nyní spolupracovat se zajímavými lidmi a podílet se na projektech, které mě naplňují."

 

 

 

"Na Srí Lance jsem byla letos podruhé, fotila jsem pro surftrip.cz, pro které dokumentuji i kempy ve Francii. Člověk tam vždycky natrefí na skvělé lidi a má skvělou základnu. Srí Lanka teď zažívá velký turistický boom, takže jí dávám pár let než si to tam turisté sami zničí... :( "

 

 

"Na svůj Instagram fotím v podstatě všechno. Mám ráda a ráda si užívám snídaně, tak ty se tam objevují cčasto a taky náš byt nebo jen tak cokoli kolem mě, co mě zaujme."

 

 

"Těm, co chtějí vycestovat, můžu poradit jen to, ať prostě jedou. Není co ztratit. Vždy vám to něco dá a je jedno, jestli je to třeba to, že vlastně chcete žít v Čechách... :) "

 

Nikčin Instagram sledujte ZDE a FB fan page ZDE

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál