autor:

Nico Krijno

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Nico Krijno

sediva-cara

Fotograf Nico Krijno (*1981) vyrůstal v Jižní Africe, v malém městě uprostřed polopouště. Fotil už od dětství a později se vydal do Kapského města, kde se začal fotografováním živit. Dnes se věnuje architektuře, reklamní fotce a to vše asi nejvíce ovlivňuje jeho volná tvorba. Možná je to Afrikou nebo tropickým jídlem, možná je ta také tím, že vidí jen na jedno oko,  ale jeho snímky podivných zátiší sestavené z ještě podivnějších věcí se hodně liší od umění zbytku světa. Nebojí se spojit klobásu a mrkev a ještě to podložit pozadím z hawajské košile. Nebo mezi plátky chleba umísit prsní implantát. Jeho snímky mě baví právě proto, jak jsou šílené a odpoutané od našeho někdy příliš racionálního myšlení. Jeho tvorbu bych pojmenovala "syrově kouzelný špinavý realismus".

Tím, že obyčejný všedním věcem ze života dává nový nesmyslný účel vytváří pocit bezzcenosti, marnivosti a melancholie… I přestože jeho snímky doslova září a hrají barvami. Podobných fotek dnes vzniká hodně, mohli bychom jmenovat ještě například jména jako Justin Guthrie, Van Robinson nebo Eric Helgas. Téměř se zdá, že přichází nová vlna v umělecké fotografii. Nico své fotografie už od začátku zamýšlí jako součást publikace a tyto publikace potom i opravdu vydává.

sediva-cara

fotografie: © Nico Krijno

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál