autor:

Nejen o kráse Islandu, USA i Česka s mladým talentem instantní fotografie, Matějem Šmucrem

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Nejen o kráse Islandu, USA i Česka s mladým talentem instantní fotografie, Matějem Šmucrem

Matěj Šmucr bydlí kousek od Plzně, studuje ekonomickou fakultu, podniká a k tomu skvěle fotí, o čemž se můžete na vlastní oči přesvědčit v pokračování tohoto článku.

Vyzpovídali jsme ho ohledně začátků, inspirace, oblíbených objektů i lokací i toho, jestli fotku spíše rozmýšlí a nebo se nechá spontánně unést okamžikem.

 

 

"K Instagramu jsem se dostal čirou náhodou. Mám rád nové věci a rád je zkouším a tak když jsem objevil ikonku Instagramu v AppStore, která byla hezky barevná, neváhal jsem a stáhl ji. 13. října 2010 jsem ji vyzkoušel a poslal první fotku.

Když si vezmu, že se Instagram objevil 6. října v obchodě, začal jsem opravdu brzo a byl v pořadí 105 794-tý uživatel Instagramu, na což jsem hrdý."

 

 

"Fotím převážně portréty a přírodu, takže příprava versus spontánnost je tak půl na půl. U přírody se nedá nic připravit, jakmile vidím skvělou krajinu či nějaký přírodní úkaz, který mě zaujal, vytahuji foťák nebo telefon a cvakám.

U portrétů většinou přemýšlím co, jak a kde vyfotit nebo pokud fotím nějaký projekt, jako třeba s dýmovnicemi, chce to přeci jen nějakou přípravu."

 

 

"Nejvíce se mi asi líbilo na Islandu a v Yellowstonském parku. Island je neskutečná země, plná vodopádů, zeleně a ledu. Největší dojem ve mě zanechalo ledovcové jezero a vodopád, ke kterému jsme se museli probrodit asi 50 metrů skrze ledovou řeku. V Yellowstonu mě zaujaly gejzíry, vulkanická aktivita a zvířata. Když vidíte medvěda v živé přírodě je to úplně něco jiného než v ZOO nebo když vidíte bizona ze 30 metrů a uvědomíte si jaký je to kolos, zanechá to ve vás určité pocity.

Na světě je plno hezkých míst a i u nás v České republice není špatně. Hned za domem mám přírodní rezervaci Žďár, kde to miluji. Jedná se o kopec se skalními masivy a vyhlídkami, je to tam úžasné."

 

 

"Nejraději, jak už jsem zmiňoval, fotím portréty a přírodu. Přírodu, protože mi nikam neuteče a mám čas si připravit a promyslet snímek. U portrétů rád fotím lidi, které nemusím moc směrovat a říkat jim, co a jak.

Dosud jsem fotil jen své kamarády. Mám rád zajímavé typy lidí, kteří mají cit pro módu a dokáží si třeba obléci zajímavé věci pro účely právě toho konkrétního focení.

 

 

"Mám rád barevné fotografie, ale snažím se o čisté a jednoduché úpravy. Nelíbí se mi přemrštěné edity, kde jsou nereálné barvy, vyhnané HDR nebo přepálené množství filtrů."

 

 

"Na Instagramu sleduji převážně lidi, kteří mě inspirují a mají skvělé fotky. Kdybych měl napsat jmenovitě z české scény tak mezi mé favority patří určitě Jirka Kryl (j1rk4), Hynek Hampl (@hynecheck), Tereza Fürbacher (@tezfurbacher), Pavel Daněk (@Danekpavel), Lukáš Korynta (@lucascorny), Michal Kotek (@majkl_k) a Honza Pražák (@prazakj).

Za poslední dobu šla česká scéna co se týče kvality fotografií na Instagramu hodně nahoru. Jsou tu i další a mimo naší republiku je mnoho skvělých fotografů, nejvíce a dlouho dobu sleduji Coryho @withhearts. Má skvělé fotky s jeho přítelkyní a začínal podobně jako já."

 

Matějův Instagram sledujte TADY

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál