autor:

Matthias Heiderich: Favourite Places 2

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
3
Matthias Heiderich: Favourite Places 2

Matthias Heiderich hl

sediva-cara

Mladý německý fotograf Matthias Heidrich začal svou kariéru stejně tak jako množství jeho kolegů - z hobby se postupem času stala profese: "v roce 2008 jsem se přestěhoval do Berlína. Měl jsem skončenou školu a rozhodl jsem se, že vedle své hudební kariéry začnu rozvíjet ještě nějakou jinou kreativní činnost. Dělat fotky mě opravdu fascinovalo a tak jsem začal chodit po Berlíně a fotit zdejší architekturu. Naštěstí byly na mou tvorbu pozitivní ohlasy a já jsem se tím mohl začít živit. Většina mých fotografií je dostupná jako printy nebo přes galerie." Jedna ze sérií, která mě opravdu zaujala je ta s názvem "Favourite Places 2". Ne velmi překvapivě, Matthias vysvětluje, že se jedná o "místa, kam rád chodím, místa kde jsem rád sám, kde se umím uvolnit nebo se jen tak procházet. Zatím vznikly dvě série - 1 a 2. Druhá vznikla na letišti Tempelhof v Berlíně, které je nyní veřejným parkem. Je to velký prostor ve středu města, bez aut, budov, tichý a skvělý na relax. Často tam chodím po obědě zajezdit si na kole, nebo jen tak ležet v trávě. "Atmosféra snímků je strhující a přitom jsou všechny obrázky velmi jednoduché. Pořízené v zamlžený podzimní den, ukazují park "v trochu odlišné, temné atmosféře, protože to je nálada, která mě fascinuje. Množství mých fotek, na kterých nejsou architektonické objekty, jsou mlhavé, tmavé, ponuré, chladné - je to atmosféra, kterou mám opravdu rád, zvláště při spojení s dobrou hudbou v mých sluchátkách."

Jeho druhá aktivita - hudba - stojí momentálně tak trochu na druhé koleji. Matthiasův "ne velmi aktivní label", který se ale stále snaží šířit "hudbu nezávislých umělců mezi širší publikum a zdarma", mě přivedlo k otázce stahování hudby, v současnosti velmi aktuální téma. Jak říká, na začátku celý nápad "fungoval docela dobře, ale není možné předat celé své duševní vlastnictví jen tak, zadarmo. Lidé musí pochopit, že se situace nezmění pod tlakem cenzury a restrikcí, ale třeba brát v úvahu i to, že umělci si zaslouží být za produkty, které Vám nabídnou ohodnocení." Tenká čára mezi tím, když si věci jen půjčujeme a když už krademe, se rozeznává opravdu těžko. Matthias však zůstává optimistou: "Myslím si, že se to časem změní, když si lidé zvyknou na internet (mám pocit, že většina lidí mu opravdu nerozumí), ale taky bude muset přijít nová forma distribuce médií. Dobrým znamením je, že si množství umělců distribuuje své věci sama. V budoucnu snad budeme mít k dispozici rozličnější a sofistikovanější možnosti, jsem si tím jistý."

Já si nejsem jistá ničím - budoucností internetu už vůbec ne, ale doufám, že ta Matthiasova bude úspěšná, bez ohledu na to jaký prostředek k vyjádření si vybere.

sediva-cara

Matthias Heiderich: Favourite Places 2

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Matthias Heiderich

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist