autor:

Mark Rabadán: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Mark Rabadán: fotografie

 

Mark Rabadán: fotografie 1

 

dvojita cara

 

Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří - jeho klienti (např. Adidas, Lee, Lomography, Elite, MTV, Paper Magazine ...) jsou známí asi většině z nás. A to, co o Markovi nevíte, se dozvíte v následujících řádcích.

 

predel worn

worn 1

Řekni mi jak jsi se dostal k fotografování.

Začal jsem už v mládí, když jsem si "půjčoval" fotoaparát od mámy...

sediva-cara

worn 2

Co je nejlepší na tom, být fotografem?

Není to jen jedna věc. Je toho opravdu mnoho ... to, co se děje a to co tě obklopuje, když děláš to, co děláš. Je to jako jít na procházku a všechny podněty spojit do jednoho celku.

sediva-cara

worn 3

Co tě nejvíce inspiruje?

Většina mé inspirace přichází z venku. Všechny ty faktory, které mě obklopují, když jsem v kontaktu s někým, nebo něco dělám. Ale kromě toho, kontakt s lidmi a jejich tváře jsou mým hlavním zdrojem inspirace.

sediva-cara

worn 4

Co tě motivuje? Máš nějaké cíle, které bys chtěl v budoucnu dosáhnout?

Moje motivace se těžko vysvětluje - je to něco, co mám hluboko v sobě. Jsem idealista, ale nedávám si jen jeden cíl. Snažím se naplňovat své touhy a vyjadřovat to, co mám potřebu vyjádřit, ať už je to ve fotografii, hudbě nebo čemkoli jiném.

sediva-cara

worn 5

Někdo s kým bys chtěl spolupracovat?

Clare Richardson, Simon Foxton.

sediva-cara

worn 6

Je něco, co jsi neudělal, ale chtěl bys?

Těch věcí je opravdu mnoho...

sediva-cara

worn 7

Cestuješ rád? Nějaké oblíbené místo?

Cestuji hodně - kvůli práci i pro zábavu. A oblíbené místo - "Le Chambre d'amour", Francie.

 

dvojita cara

Mark Rabadán: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Mark Rabadán

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Maximillian Höll hl

  Maximillian Höll: fotografie

  Mnichovan Maximillian Höll patří k těm, pro které se koníček stal prací. V roce 2007 se během cesty do jihovýchodní Asie rozhodl věnovat fotografii intenzivněji. V současnosti patří tento fotograf k mladým německým talentům, kteří zaujali nejen doma.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • Marie Hochhaus: fotografie hl

  Marie Hochhaus: fotografie

  Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné, recept na hubnutí zaručený a ověřený.

 • Nicole L. Hill: hl

  Nicole L. Hill: fotografie

  Kalifornská rodačka Nicole L. Hill se pro Worn podělila o pár detailů ohledně její práce i osobního života. Krátký rozhovor a galerie plná úžasných fotografií uvnitř článku.

 • Winona Barton-Ballentine: fotografie hl

  Winona Barton-Ballentine: fotografie

  Winona Barton-Ballentine je americká fotografka, která poznala kouzlo fotografického filmu, ale přichází pomalu ale jistě i k digitální fotografii. Náš rozhovor se točil kolem minulosti, práce, hudby, lodí...

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.