autor:

Marie Hochhaus: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
2
Marie Hochhaus: fotografie

Marie Hochhaus: fotografie hl

dvojita cara

Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné,  recept na hubnutí zaručený a ověřený.

predel worn

worn 1

Marie, kdy si začala fotit? Jako dítě, nebo až později?

Začala jsem asi před pěti, nebo šesti lety. Zapomněla jsem proč. Možná jsem nikdy neměla důvod. Koupila jsem si první fotoaparát a od té doby jsem se sama sebe nikdy nezeptala, zda je focení to, co chci dělat.

sediva-cara

worn 2

Co je základem pro dobrou fotku?

Oh, já nevím. Nemyslím si, že můžeš spojit nějaké elementy dohromady a výsledkem je "dobrý" snímek. Myslím, že v konečném důsledku je to tak trochu magie.

sediva-cara

worn 3

Tvůj hlavní zdroj inspirace?

Inspiruje mě láska, spánek, jízda autobusem, pečení cookies s long drinkem v ruce během dlouhých deštivých dnů, dřevo, květiny, magie a dívky. Samozřejmě také umění a móda.

sediva-cara

worn 4

Jsi spokojená se svou prací?

Někdy. Ale moje vlastní standardy rostou s každým okamžikem, kdy jsem spokojená. Pokud uděláš dobrý snímek, zvedne to laťku pro ten další. Někdy se musím opravdu překonávat, abych vůbec něco udělala, protože si myslím, že veškerá moje práce stojí za hovno. Mám zkušenost, že spokojenost se dostaví, až pokud se ohlédnu dozadu. V momentě kdy pracuji je to vždy tak, že vidím věci, které nevyšly nebo které mohly dopadnout lépe.

sediva-cara

worn 5

Co pro tebe znamená móda?

Móda je pro mě důležitá, když chci přenést určitý pocit do snímku. Ale v osobním životě jí nepřikládám až takový význam. V principu nesnáším nakupování oblečení pro sebe - asi hlavně proto, že mi nikdy nezůstane dost peněz. Ano, většinu mých financí spolknou nákupy oblečení na focení ve velikosti nula. Abych se do nich narvala, to bych nemohla jíst asi tak rok. Haha.

sediva-cara

worn 6

Je někdo s kým by si chtěla v budoucnu pracovat?

Někdo, kdo by mi zaplatil za to, co dělám. To by bylo fajn.

sediva-cara

Marie Hochhaus: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Marie Hochhaus

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • Mark Rabadán: fotografie hl

  Mark Rabadán: fotografie

  Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří.

 • Maximillian Höll hl

  Maximillian Höll: fotografie

  Mnichovan Maximillian Höll patří k těm, pro které se koníček stal prací. V roce 2007 se během cesty do jihovýchodní Asie rozhodl věnovat fotografii intenzivněji. V současnosti patří tento fotograf k mladým německým talentům, kteří zaujali nejen doma.

 • Nicole L. Hill: hl

  Nicole L. Hill: fotografie

  Kalifornská rodačka Nicole L. Hill se pro Worn podělila o pár detailů ohledně její práce i osobního života. Krátký rozhovor a galerie plná úžasných fotografií uvnitř článku.

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

TOPlist