autor:

Luc Braquet: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Luc Braquet: fotografie

 

Luc Braquet: fotografie up

 

dvojita cara

 

Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz, se kterým jsem si zafilozofovala na téma analogových fotoaparátů a toho, proč je digitální fotografie něco, co nenajdete v jeho portfoliu.

 

predel worn

worn 1

Luc, popiš mi jak si se dostal k fotografování.

Od dětství jsem vždy k narozeninám dostával foťáky (Polaroidy, malé kompakty atd.). Vystudoval jsem uměleckou školu a později jsem pracoval v různých velkých pařížských reklamních agenturách jako art director - vždy jsem žil ve světě plném obrázků. Fotografie je prostředek, kterým nejsnáze vyjadřuji své pocity.

sediva-cara

worn 2

Používáš ještě fotoaparáty, které jsi dostal jako dítě? V dnešní době je to dost populární vracet se k fotoaparátům, které používali naši rodiče, nebo jsme měli jako děti.

Stává se to, když chci dosáhnout nějakého speciálního efektu, ale většinou používám svojí Leicu. Víš, jednou ji vyzkoušíš a už nechceš jinou.

sediva-cara

worn 3

Takže je tvá budoucnost analogová, nebo digitální?

Všechny moje fotky jsou analogové. Nemám velký vztah k digitální fotografii, ne proto, že by mě tolik nepřitahovala, ale jednoduše proto, že mi přijde méně estetická a hlavně méně vzrušující. Když si jdu dát vyvolat filmy, stoupá mi hladina adrenalinu. Co když výsledek nebude takový, jak jsem si ho představoval? Toto je věc, kterou s digitální fotografií asi nezažiješ.

sediva-cara

worn 4

Ano, to vzrušení je věc, kterou jsme používáním digitálních technologií zcela odsunuli do pozadí. Ale na druhé straně, digitální fotoaparáty jsou jednodušší na používání, hlavně pro širší veřejnost. Můžeš vyfotit záběrů kolik si usmyslíš, vybrat jeden dobrý a zbytek vymazat, to vše během krátké chvilky. Takže vůbec nepoužíváš digitál, nebo přeci jen?

Přesně, máš naprostou pravdu, ale to není moje vize fotografie. Já nechci vyfotit 100 obrázků za 5 minut a vymazat 99 z nich abych našel jeden dobrý snímek. Dnes - a každý to ví - je opravdu těžké fotit pouze analogově, snažím se, ale občas musím fotit i na digitál. Tyto fotografie ale nenajdeš v mém portfoliu.

sediva-cara

worn 5

Co tě tedy motivuje?

Aby byla každá fotka, kterou vyfotíme, lepší než ta předtím.

sediva-cara

worn 6

A zdroj tvé inspirace?

Zdroje mé inspirace se dost odlišují, hlavně proto, že si vždy odkládám vizuální informace - z fotek, maleb, filmu atd.. Mám v sobě přirozený zájem o obrázky! Jsem dost zvědavý a stále hledám něco nového.

sediva-cara

worn 7

Fotíš vůbec jen tak pro zábavu, nebo aby ses zamýšlel nad výsledkem?

Jasně, a hodně! ... a někdy z toho vyjdou opravdu zajímavé věci. Můj foták je nejen mým okem, ale i mou pamětí.

sediva-cara

 

Luc Braquet: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Luc Braquet

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Nicole L. Hill: hl

  Nicole L. Hill: fotografie

  Kalifornská rodačka Nicole L. Hill se pro Worn podělila o pár detailů ohledně její práce i osobního života. Krátký rozhovor a galerie plná úžasných fotografií uvnitř článku.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Pierre Dal Corso hl 2

  Pierre Dal Corso: fotografie

  Pierre Dal Corso, francouzský fotograf inspirovaný Lynchem a Kubrickem začal vytvářet živé a nápadité fotografie, ovlivněné energií kterou v sobě nese móda.

 • Rita Zimmerman hl

  Rita Zimmermann: fotografie

  Milovnice černobílé fotografie a Helmuta Newtona. Polka Rita Zimmerman dostala svůj první fotoaparát když jí bylo 5 let a fotografování si úplně zamilovala.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • polanski magazine hl

  Erotický artzine Polanski

  Spousta sexy fotografií a žádný otravný text? Pouze sen? Ne. Magazín, nebo také erotický artzine Polanski vám tento sen splní, neboť někdy jsou slova opravdu zbytečná.

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • Marie Hochhaus: fotografie hl

  Marie Hochhaus: fotografie

  Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné, recept na hubnutí zaručený a ověřený.

 • Mark Rabadán: fotografie hl

  Mark Rabadán: fotografie

  Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří.