autor:

Kontrast chudoby a výstavby luxusních apartmánů v indické Bombaji na fotografiích Alicji Dobrucek

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
1
Kontrast chudoby a výstavby luxusních apartmánů v indické Bombaji na fotografiích Alicji Dobrucek

Polská fotografka Alicja Dobrucka cíllila svůj poslední projekt na téma radikálně se měnícího vzhledu krajiny a nikým a ničím neregulované výstavby výškových budov v indické Bombaji. Město nyní prochází masivní stavební horečkou, do které spadá 15 ultra vysokých, stovka "normálních" mrakodrapů a tisíce výškových budov ve výstavbě.

Neexistuje zde žádné centrální městské plánování a s trochou nadsázky řečeno - nové zde vyskakují téměř obden. Mezi nejzávažnější problémy tak patří nemožnost dopravovat se po městě pěšky, lidé jsou nuceni používat dopravní prostředky a to má logicky negativní vliv na tamní životní prostředí. O kontrastu chudoby a luxusu ve vzdálenosti pouhých několika metrů od sebe snad netřeba ani začínat. 

 

Fotografie: Alicja Dobrucka

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Do Bombaje se nepodívám,ale fotografie mají vypovídací hodnotu o tomto městě ,jen tam chybí lidé.To byl záměr ,fotografie bez lidí v tak přelidněném městě.

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist