autor:

Kontrast bídy a luxusu skrze snímky typických večeří v různých zemích a různých historických dobách

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Kontrast bídy a luxusu skrze snímky typických večeří v různých zemích a různých historických dobách

Umělecké duo Henry Hargreaves a Caitlin Levin je tak trochu posedlé vším, co se týká jídla a potravin a tak se ho pochopitelně týká i jejich nejnovější projekt. Pojmenovali ho "Power Hungry" a zobrazuje nerovnost a kontrast mezi typickými jídly pro mocné (vlevo) versus chudé (vpravo).

Hargreaves vysvětluje, že projekt začal průzkumem typických jídel konzumovaných diktátory ve starověkém Egyptě a Římě, předrevoluční Francii a dnešní Severní Korei, Sýrii a Americe. Při zkoumání diktátorských večeří rozpoznali Caitlin a Henry jeden společný znak, totiž že autoritářské režimy důsledně používaly hladovění jako nástroj k utlačování, umlčení a oslabení obyvatelstva.

"Obrovská nerovnováha existuje v místech jak daleko od domova, tak i velmi blízko. Mnoho rodin po celém světě je stále nuceno přežít na naprostém minimu nutričních hodnot nebo rovnou žádném jídlu, zatímco mocní si užívají absurdního kulinářského luxusu..."poznamenává Hargreaves.

 

Francie před rokem 1789

 

Starověký Egypt

 

Současná Severní Korea

 

Starověký Řím

 

Současná Sýrie

 

Současná Amerika

Fotografie: Henry Hargreaves a Caitlin Levin

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál