autor:

Kniha Zeda Nelsona dokumentuje jednu z nejchudších a nejkontroverznějších čtvrtí Londýna, Hackney

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Kniha Zeda Nelsona dokumentuje jednu z nejchudších a nejkontroverznějších čtvrtí Londýna, Hackney

Zed Nelson je fotograf, který v jedné z nejchudších čtvrtí ve východním Londýně, Hackney, žil od svých pěti let, vyrůstal tu, naučil se jezdit na kole, měl první kocovinu a vyzkoušel drogy. Po velmi divokém mládí a mnoha letech cestování kvůli svým předchozím dvěma knihám se vrátil domů a řekl si, že na dlouhou dobu nechce nastoupit do jediného letadla a začal prozkoumávat svou čtvrť, kterou do té doby ostudně opomíjel.

Kniha "Portrait of Hackney" vznikla jako důkazní materiál prolévání absolutně odlišných kultur, kde rozmanitost tohoto multi-kulturního prostředí vynáší na povrch otázku, jak je vůbec podobná koexistence možná... V minulosti nebyla a úroveň kriminality zde byla velmi vysoká, nyní se věci obrací k lepšímu. Přesto je Hackney cca milion světelných let vzdálené od obrázku, jakým je Londýn prezentován navenek.

Dva světy - velmi chudý a nebezpečný a naproti němu ten cool hipsterský s organickými kavárnami a moderními lofty tu jsou vedle sebe, ale přitom naprosto odděleně a oba se tváří, že ten druhý snad ani neexistuje.

V knize jsou také citace rozhovorů a konverzací, které Zed ne vždy chtěně vyslechl při svých toulkách za skvělými snímky do své knihy a protože mu přišlo, že s tím budou teprve fotografie dávat perfektní smysl, přidal je tam. Všimněte si také, že 99% jeho objektů se na fotografiích ani náznakem neusmívá...

 

Fotografie: Zed Nelson

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál