autor:

Jeremy Dennis nafotil ve washingtonském metru tzv. Generaci Smartphone

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Jeremy Dennis nafotil ve washingtonském metru tzv. Generaci Smartphone

Dohady o naší nezávislosti/spřízněnosti s moderními technologiemi se mohou ubírat tou či onou cestou, ale nikdo nemůže popřít, že newyorský fotograf Jeremy Dennis ve svém projektu s názvem "Cell" zachytil významný a zásadní fenomén posledních let - generaci smartphone. Veškerá zařízení s přístupem na internet vytlačila knihy, noviny a nebo i tak přirozený lidský akt, jakým je dát se do řeči se spolucestujícími.

Objekty na Dennisových snímcích právě prožívají soukromé okamžiky, které je zcela izolují od okolí a to tak kompletně ignorují, ponořeni do chvilkové virtuální reality, přičemž jim uniká ta opravdová.

Jeremy nepořizoval tyto fotky ve washingtonském metru záměrně s cílem vytvořit celý projekt, ale při své práci stážisty v jednom fotostudiu prostě potřeboval snímky na kterých bude trénovat své retušovací schopnosti. Čím více snímků ale v metru pořizoval, tím více mu docházelo, co na většině z nich vlastně je...

Skloněné hlavy nevnímající své okolí, snažící se dohnat novinky ze světa a životů svých přátel nebo i zcela cizích lidí. Přijdete o hodně, když sáhnete při jízdě metrem po knize, kterou tak dlouho odkládáte spíše než po smartphonu, tabletu atd.?

 

Cell 3

Cell 5

Cell 6

Cell 8

Cell 74

Cell 81

Cel 10

Cell 50

Cell 85

Cell 11

Cell 51

Cell 65

Cell 58

Fotografie: Jeremy Dennis

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál