autor:

Jaké množství potravin si můžete v různých zemích světa koupit za 5 amerických dolarů?

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Jaké množství potravin si můžete v různých zemích světa koupit za 5 amerických dolarů?

Rozdíly v cenách jsou u některých věcí v různých zemích světa malé a jiné extrémní. Následující fotografie a video srovnávají množství několika potravin, které si lze koupit za 5 amerických dolarů (necelých 100 Kč) a je nám tak velmi jasně a jednoduše prezentována nejen životní úroveň, ale i poměr tamního výdělku k množství potravin, se kterými skutečně můžete v dané zemi odejít z obchodu. Že se extrémně liší Švédsko a Etiopie je jasné, ale jak moc?

Např. ve Spojených státech amerických pořídíte za 5 dolarů čtyři plechovky piva, ve Velké Británii jen dvě, ale v Číně dokonce dvanáct.

Na další články s gastro tématikou se podívejte ZDE  (Drunk Food: Nejpopulárnější jídla, která si lidé v různých zemích dávají při návratu z divoké noci), ZDE a ZDE ("What I Eat": Co mají lidé v různých zemích za den na talíři).

 

 

 

 

 

 

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál