autor:

Interview se skvělým francouzským fotografem Benjaminem Geoffroyem

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Interview se skvělým francouzským fotografem Benjaminem Geoffroyem

Mladý francouzský fotograf, Benjamin Geoffroy, se nám ozval sám a na srdci měl prosbu, zda bychom s jeho fotkami neseznámili i jiné než jeho domácí publikum. Po prvním kliknutí na jeho web bylo jasné, že to uděláme velmi rádi.

Vzniklo tak francouzsko-anglické, následně do češtiny přeložené, interview doplněné o jeho nádherné snímky z výletů a road-tripů, na které se vydává jakmile nejsou na programu jiné životně důležité aktivity (takže velmi často) ♥

Další cestovatelská portfolia prohlížejte tady: Sidi-Omar Alami, Joe Greer, Griffin Lamb, Foster Huntington - 1díl a 2. díl, Sam Elkins, Cory Staudacher, Cory Crawford, Jonathan Taylor Sweet, Alex Strohl, Megan McLellan, Colin Cabalka, Ian Andrew Nelson, Our Wild Abandon, Francis Flower.

 

 

Odkud pocházíš a kde momentálně žiješ? Ovlivňuje to nějak Tvoje fotky?

"Bydlím v malé vesničce ve východní části Francie. Je to nádherné místo plné řek, kukuřičných polí, hor a rozlehlých lesů. Když jsem byl dítě (a vlastně ještě teď), chodil jsem se ztrácet do lesů klidně na celý den.

Věřil jsem, že jsem jedním ze Siouxů (severoamerický indiánský národ), dobrodruh a Tom Sawyer v jednom. I díky tomu jsou moje fotky ovlivněné právě touhle atmosférou, kterou si velmi dobře z dětství pamatuji."

 

 

V tomto prostředí tedy fotíš nejraději? O které zemi smýšlíš jako o nejfotogeničtější?

"Opravdu mám rád divokou krajinou se starými stromy, zapomenutými říčkami a podivnými starými rozpadlými  chatami ukrytými v lese nebo třeba útesy na okraji oceánu ... Krása je všude. I na obyčejném chodníku, na který zrovna dopadají sluneční paprsky.

Pro mě má každá země svoje kouzlo. Světlo, barvy a život jsou v každé zemi různé a to je právě to, co mě přitahuje. Moje nejoblíbenější jsou Skotsko, Irsko a Aljaška a miluji moře a oceán. Můj fotografický sen je moci fotit na Severním / Jižním pólu. To musí být neuvěřitelné!"

 

 

Fotíš někdy smartphonem? Nebo jsi zastánce klasických / digitálních fotoaparátů?

"Nejsem velký fanoušek smartphonů a nejnovějších technologií, ale ano, už jsem samozřejmě se smartphonem fotil. Sám dávám přednost pocitům, které  moje fotky vyvolají, když jsou pořízeny mými starými fotoaparáty. Rychlost a jednoduchost s jakou je dnes možné pořídit dobrý snímek pomocí telefonu ale obdivuji."

 

 

Máš v oboru fotografie nějaké oficiální vzdělání nebo jsi samouk? Kdo nebo co Tě nejvíce inspiruje?

"Příroda, láska, přátelství, moji rodiče, lidé, které při cestování potkám, cestování v autostopem, lidová hudba, táboráky, skateboarding, knihy Kerouaca, Londona, Jules Verna, Marka Twaina, Atlantický oceán, astronomie, National Geographic, Grâce (moje přítelkyně, ta krásná vlaštovka!). Nikdy jsem fotografování nestudoval, ale velmi rád bych to v budoucnu udělal."

 

 

Jak vypadá Tvůj typický den?

"V současné době studuji umění a fotím převážně v noci, když se koná třeba nějaký večírek, nebo brzy ráno. Hodně a rád čtu,  se svojí folk-rockovou kapelou hrajeme po barech a klubech a to mi alespoň prozatím zaplatí nájem.  Jakmile mám ale čas, sbalím batoh, foťák, knihy a odnedávna i Grâce a vyrážíme na výlety."

 

 

Stalo se Ti během focení něco, co by se hodilo do kategorie "bláznivé historky z natáčení"? :)

"Haha, to je dobrá otázka! Jednou v noci, během road tripu vloni v létě, mě probudila střelba. Aniž bychom to věděli, nevědomky jsme si ustlali přímo uprostřed lovecké rezervace!

Během vteřiny jsme naházeli nejdůležitější věci do batohu a plazili se po zemi do bezpečí. Po této zkušenosti nás moji přátelé nazývají "La Larva Pare-Balle" ("neprůstřelná larva"). Jindy na nás při rozdělávání ohně vyběhlo stádo rozzuřených býků :)

 

Benjaminovu FB fan page najdete TADY a jeho web TADY.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál