autor:

I Barbie a Ken řeší problémy...

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
I Barbie a Ken řeší problémy...

Nejnovější umělecký počin Diny Goldstein se jmenuje " In the Doolhouse". Vzala si v něm na paškál jeden z nejvýraznějších a nejzásadnějších symbolů západní kultury posledních několika desítek let - dokonalou Barbie a dokonalého Kena. Barbie vždy reprezentovala motto: "Krása znamená moc a je nezbytná k dosažení štěstí". V tomto projektu se Dina zamýšlí nad tím, jak dokonalý vlastně ten život Barbie a Kena doopravdy je. 

 

Barbie1.jpg

Barbie2.jpg

 

Barbie je super-žena, nadpozemsky krásná  a k tom super-úspěšná, zatímco Ken se potýká s otázkou ohledně své vlastní sexuality. Dochází mu, že se ocitl v manželství, kde zoufale chybí láska a bojuje se svým vlastním postavením. Navenek se tedy jejich život zdá bez chybičky, tak jako jsou bez chybičky i oni sami, ale při procházení fotografií zjistíte, že ne vše je doopravdy tak, jak se na první pohled zdá a iluze dokonalosti je zničena. 

 

Barbie3.jpg 

Barbie5.jpg

 

Dina Goldstein záměrně vytváří kontroverzní projekty, ale ty sbírají mnohá ocenění po celém světě a jako příklad úspěšné a chytré kontroverze je ukazují svým studentům mnozí učitelé na univerzitách. 

 

Barbie6.jpg  

Barbie7.jpg

 

Scéna pro tento projekt je záměrně teatrální, přehnaná a vizuálně ohromující. Vše vypadá jako namočené v růžové barvě a posypané noblesní elegancí. Jen je to zástěrka pro realitu, která se odehrává nejen v (ne)dokonalém Barbie-Kenovském světě. 

 

Barbie8.jpg

Fotografie: Dina Goldstein

VIDEO ZE ZÁKULISÍ NATÁČENÍ: 

Video: Lisa Wu

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál