autor:

Hříšní lidé města pražského v projektu 'Humans of Prague'

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
3
Hříšní lidé města pražského v projektu 'Humans of Prague'

 

Myslím, že množství z Vás se již jistě setkalo s projektem "Humans of New York" fotografa Brandona Stantona, který úspěšně dokumentuje život v newyorských ulicích a své fotografie ilustruje často emotivními nebo osobními výpověďmi. Bylo jen otázkou času, dokud něco podobného nevznikne i v jiných městech - a svůj vlastní projekt "Humans of ..." má už i stověžatá. Tomáš, který je jeho autorem ho popisuje takto:

"Rád se procházím městem. Roky jsem čas od času vyrážel s foťákem do různých pražských čtvrtí a fotil zapadlé uličky a popraskané zdi. Byla to pro mě určitá forma odpočinku a průzkumu neznámých míst. Pak jsem asi zjistil, že už jsme vlastně skoro všude byl, víc jsem se osmělil a začal se – i fotograficky – zajímat o lidi ve městě. Přes léto jsem teď neměl moc co dělat, tak jsem začal cíleně procházet různé čtvrti, fotit lidi a bavit se s nimi. Výsledkem je blog Humans of Prague, přiznaně inspirovaný Humans of New York. Chvíli jsem zvažoval i jiné podoby blogu a jeho obsahu, ale nakonec se rozhodl využít odzkoušenou a dobře fungující formu HONY. Blogy "Humans" už také vznikly ve skoro každém významnějším městě, tak mi přišlo, že si ho Praha taky zaslouží."

A Praha si takový blog nejen zaslouží, ale bude určitě zajímavou podívanou pro lidi z jiných míst, a možná taky inspiruje k vzniku dalších podobných projektů.

Humans of Prague
fotografie: © Tomáš Princ

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist