autor:

Gabriele Galimberti cestoval rok po světě pouze formou Coachsurfingu a fotil své hostitele

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Gabriele Galimberti cestoval rok po světě pouze formou Coachsurfingu a fotil své hostitele

Gabriele Galimberti je italský fotograf, který pro svou fotosérii s názvem "Coachsurfing" cestoval více než rok pouze tímto způsobem a své hostitele fotil. Pokud jste se s termínem "Coachsurfing" ještě nesetkali, je to online síť s více než 7 miliony členů ve více než 100 000 měst po celém světě, která vzájemně propojuje cestovatele a hostitele, kteří jsou ochotni bez poplatku poskytnout nocleh.

Sám Galimberti hostil ve svém domě v Toskánsku již desítky cestovatelů a tato riskantní a vzrušující hra ho nadchnula natolik, že se rozhodl ji po dobu jednoho roku velmi detailně prožívat a prozkoumávat.

V každém turistickém průvodci najdete výroky říkající, že "Nejlépe poznáte kulturu toho či onoho města s místními lidmi" a to je pravda. Unikátní kulturní zážitek, kdy opravdu nahlédnete do života a prožijete ho se všemi jeho zvláštnostmi je zkušenost k nezaplacení, která vás obohatí mnohem více než když na svých cestách do zahraničí vyhledáváte "bezpečné cíle", typu fast food řetězce, které znáte z domova a víte přesně co si objednat atd.

Galimbertiho např. jeden pár na Ukrajině přivítal ve dveřích kompletně nahý, protože prý vyznávají domácí nudismus a přespával od přepychového pokoje v luxusní vile v Texasu až ve špinavé místnosti v Číně, kterou sdílel se dvěma generacemi místní farmářské rodiny.

Od Gabriela Galimbertiho už jsme vám představili 4 zajímavé fotoprojekty. Můžete se k nim vrátit: Typická jídla různých zemí světa vařená pravými odbornicemi (TADY), Windows and Mirrors - Jak vypadají pokoje dívek z různých zemí světa? (TADY), Toy Story - s čím si hrají děti v různých zemích světa (TADY a TADY).

 

Olena, Kiev, Ukrajina

 

Alex the Great, hudební skupina, Londýn

 

Tom a Jane, Bangkok, Thajsko

 

Buckley Barratt, Utah

 

Wako Wondimu, Addis Abeba, Etiopie

 

Paola Agnelli a Roberto Galimberti, Castiglion Fiorentino, Itálie

 

Faisel Nizam, Dubaj, Spojené arabské emiráty

 

Berglind Gunnarsdòttir, Reykjavík, Island

 

Maria Armas, Nopaltepec, Mexicko

 

Alfie Tinaya, Phnom Penh, Kambodža

 

Eleina Priede, Kekava, Lotyšsko

 

Mai a Box, Bangkok, Thajsko

 

Mohammed a Mossi, Dar el Salaam, Tanzánie

 

Erlend Oye, Bergen, Norsko

 

Natacha Marseille, Port-au-Prince, Haiti

 

Andreas Backer Heide, Bergen, Norsko

 

Kenias Hichaaba, Maun, Botswana

 

Leticia Massula, Sao Paulo, Brazílie

 

Bai Yongliang, Xi’an, Čína

 

Ratu Saverio Selio Ralulu Nasila, Namaka, Viti Levu, Fidži

Fotografie: Gabriele Galimberti

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál