autor:

Fotosérie Knuta Egila Wanga o tom, jak zvláštně a jinak tráví své dovolené Norové

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Fotosérie Knuta Egila Wanga o tom, jak zvláštně a jinak tráví své dovolené Norové

"Syden" je slovo, kterým Norové označují a obecně popisují sluneční dovolenkovou destinaci (primárně v jižní Evropě), ale vlastně všude, kde je slunce, moře, pláže, lehátka, levný alkohol a všechny možné i nemožné druhy zábavy. Díky dlouhým a ponurým zimám, které zažívají ve své zemi, jezdí rádi a často kamkoli za teplem.

Hlavním lákadlem tam však není místní kultura, ani snaha přiučit se cizí jazyk. Jednoduše tam jezdí proto, aby mohli dělat věci, které nemohou dělat doma. A na všech takových dovolených, které mají trvání od týdnů až po měsíce (ti odvážnější se tam rovnou přestěhují nebo kupují nemovitosti) to vypadá velmi podobně - dokola plavání, opalování, lehká turistika, jídlo a pití.

Sezónu od sezóny se přesná "syden" lokalita mění, protože některá místa začnou být v módě a některá už z ní vyšla nebo už tam všichni byli. V minulosti mezi ně patřily například Kanárské ostrovy, Mallorca, kyperská Larnaca, španělská Torrevieja, turecká Alanya nebo thajské Krabi. Fotograf Knut Egil Wang se rozhodl tento zvláštní fenomn zdokumentovat a vznikla kniha s názvem "Southbound", kde bylo cílem zachytit především elementy norského života a tradic, spíše než scenérie a přírodu.

Podobně laděné fotosérie si můžete prohlédnout: turisty z amerických poznávacích zájezdů (TADY), z poslední veřejné pláže ve Francii (TADY), z Londýna v 80.letech (TADY), z Hong Kongu (TADY), z New Yorku v 80. letech (TADY).

 

Fotografie: Knut Egil Wang

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál