autor:

Fotografie rodin z čínského venkova s jejich veškerým majetkem

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Fotografie rodin z čínského venkova s jejich veškerým majetkem

Pokud byste byli požádáni, abyste shromáždili veškerý svůj majetek na jednom místě, kolik místa bude potřeba? Pro někoho pár čtverečních metrů, někomu nebude stačit stadion. Čínský fotograf Huang Qingjun se tímto tématem zabýval mnohem hlouběji ve svém fotoprojektu v originále pojmenovaném "Jiadang" nebo anglicky "Family Stuff" - tedy rodinný majetek. Posledních deset let cestoval po čínských venkovech a pořizoval snímky rodin, které vyskládali veškerý svůj majetek před domem. Někdy to ale bohužel ani dům není. 

Snažil se tak přiblížit více lidem to, jak je život z odlehlých venkovských oblastí rozdílný od toho, který se odehrává ve velkých čínských přetechnizovaných městech a kde je také bohatství a to, co vlastníte, nejdůležitějším sociálním faktorem. Dostává se nám tak velmi syrového pohledu na to, jak jednoduché jsou vlastně základní materiální potřeby lidí. I tak ale na několika snímcích uvidíte televizi nebo telefon. 

Když Huang rodiny poprvé oslovil s tímto nápadem, prvotně se setkával s nepochopením. Když ale vysvětlil, čeho se snaží dosáhnout, okamžitě souhlasili. Nyní Huang Qingjun chystá podobný projekt s čínskou elitou, což bude určitě neméně zajímavý projekt. 

 

Fotografie: Huang Qingjun

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál