autor:

Fotografie psů v knize Shelter dogs od Traer Scott

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Fotografie psů v knize Shelter dogs od Traer Scott

Traer Scott: Shelter dogs hl

sediva-cara

Jakákoliv štěňátka, nebo malá roztomilá zvířátka v nás dokážou probudit (u někoho možná intenzivně) skrytou něžnou stránku. Tyto fotografie nebudou jiné - nejen proto, že jsou na nich milí, roztomilí, přítulní pejskové, ale hlavně proto, že se do situace, v níž jsou, dostala lidská hloupost.

Fotografka Traer Scott nám ve své knize „Shelter dogs“ představuje černobílé fotografie čtyřnohých kamarádů žijících v amerických útulcích. Portréty odhalují trpké emoce, vznešenost, nebo taky úsměvnější stránku povahy padesáti psů, se kterými se autorka střetávala při své dobrovolnické činnosti. Smutné pohledy však nejsou výsledkem psí rozpustilosti, ale nezodpovědného chování jejich majitelů. Někteří z fotografovaných, opuštěných mazlíčků sice už nový domov mají, množství z nich však ne, a ani ho nikdy mít nebude. Scott se dokumentací psích nájemníků a jejich vystrašených tváří snaží upozornit na stále aktuální problematiku opuštěných zvířat. Ta dokáže lidi dohnat ke krokodýlím slzám, ale problém neřeší - protože problémem, jak tomu již bývá ve většině případů, je člověk, jeho nezodpovědné jednání a dosah našeho konání, které si často neuvědomuje.

Nic však není ztraceno- v každé psí tváří se sice skrývá příběh, který si nese s sebou cely život a nemusí být zrovna nejšťastnější - lidé však občas mají i schopnost obrátit věci k dobrému, proto můžete začít spolu psát nový příběh, možná hezčí.

sediva-cara

Traer Scott: Shelter dogs

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Traer Scott

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál