autor:

Fotografie Američanů polehávajících ve svých odpadcích vyprodukovaných za pouhý 1 týden

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Fotografie Američanů polehávajících ve svých odpadcích vyprodukovaných za pouhý 1 týden

Když si kupujete věci, tušíte, kolik odpadu vyprodukujete? Americký fotograf Gregg Segal se to pokusil zjistit ve svém projektu s názvem "7 Days of Garbage", kdy požádal své známé, příbuzné a přátelé, aby po dobu jednoho týdne akumulovali všechny své odpadky a poté si v nich na jeho zahradě doslova ustlali a on je vyfotil.

Většina z nich byla jejich množstvím překvapena v negativním slova smyslu a tak bylo focení a polehávání mezi obaly, lahvemi a krabicemi zpočátku pro všechny mírně nepříjemné. Průměrný Američan prý denně vypridukuje přes 8 kg odpadků. Více než kterákoli evropská země a výrazně více než tomu bylo v předešlých desetiletích.

I když je lokace focení předpřipravena a má záměrně vyvolat dojem pláže, lesa nebo vodního prostředí, Segal tím chce naznačit i fakt, že toto jsou přesně místa, kde většina našich odpadků bohužel i skončí.

I malými kroky ale tento velmi negativní dopad můžeme zmírnit, tak proč se do toho nepustit a nezačít přemýšlet i nad tím, že když něco koupíte, velká část zůstane a "někam" se odklidí/odveze/odstraní...?

 

Fotografie: Gregg Segal

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál