autor:

Felix Krüger: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Felix Krüger: fotografie

Felix Krüger: fotografie hl

dvojita cara

Každý z nás se k práci která ho naplňuje dostane jinak. Pro někoho je to mise, kterou nikdy nesplní, pro někoho je to jen věc správného rozhodnutí a načasování. Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě. A samozřejmě znát ty správné lidi. Felix zodpověděl pro Worn otázky, jak se ke své vysněné práci dostal + ještě něco navíc.

predel worn

worn 1

Kdy jsi se rozhodl stát se fotografem? Co tomu předcházelo?

Na začátku jsem několik let pracoval jako web designer, následoval jsem rady Hilmana Curtise, jak je popsal ve své knize MTIN (making the invisible visible).

"Najdi téma, podej je jasně, dej si záležet na souvislostech a pohlť publikum."

To je přístup ke kreativní práci kterým stále žiji. Po vypuknutí ekonomické krize jsem se rozhodl, že se začnu živit jako módní fotograf. Bylo to jednoduché rozhodnutí - díky stáži jsem začal pracovat jako asistent pro známého německého fotografa Jo van den Berga z Hamburku. Po roce jsem začal pracovat jako asistent pro různé módní a reklamní fotografy po celém světě. Od prvního dne co jsem byl ve studiu jsem blázen do fotografování. Pracoval jsem 5-6 dní v týdnu pro Jo van den Berga, sedmý den jsem se věnoval svým věcem. Skutečně mě bavilo co jsem dělal a v ten správný čas se mi podařilo narazit na ty správné lidi. Jeden z mých prvních klientů byly dámy z magazínu "Blonde". Opravdu věřili mojí práci a otevřeli mi dveře k focení editorialů. Když jsem fotil svou první titulku pro "Blonde" rozhodl jsem se, že je čas dát sbohem mé asistentské práci a začal jsem se věnovat profesionálně módní fotografii.

sediva-cara

worn 2

Kde hledáš inspiraci?

Většina inspirace přichází od lidí kolem mě - stylistů, modelek, návrhářů a přátel. Připadám si spíše jako principál v cirkuse, ne jako někdo kdo pouze zachycuje obrázky na film. Moc se nezajímám o práci jiných fotografů, protože mám pocit, že to limituje kreativitu mé vlastní tvorby. Moje fotky většinou staví na nepatrném nápadu, který rozvíjím pomocí týmu lidí, kteří mě obklopují. Ale je jen na mně spojit vše dohromady a zachytit ten správný moment.

sediva-cara

worn 3

Je někdo, s kým by si chtěl pracovat?

Opravdu bych si přál mít tu možnost pracovat s úžasným Andy Warholem. Ale mimo to - cestovat po světě, pracovat pro zajímavé časopisy, spolu s inspirativními editory - to je jedna z mých tužeb. Vytvářet nadčasové fotky, a užívat si to - navzdory všemu, mám nejlepší práci na světě.

sediva-cara

worn 4

Tvůj postoj k módě?

Většinou si vzpomenu na reklamní kampaň od Bugatti "Relax - you are dressed". Cokoliv se stane, když nosíš oblečení s určitou dávkou sebevědomí, nic se nemůže pokazit. Móda je moje láska!

sediva-cara

worn 5

Dokonalý den - tvá představa?

Čtyři hodiny ráno, v Hamburku je deštivý den, jsem připraven jít na letiště - let LH645 na Mauricius.

sediva-cara

 

Felix Krüger: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Felix Krüger

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Marie Hochhaus: fotografie hl

  Marie Hochhaus: fotografie

  Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné, recept na hubnutí zaručený a ověřený.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • Mark Rabadán: fotografie hl

  Mark Rabadán: fotografie

  Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří.

 • Maximillian Höll hl

  Maximillian Höll: fotografie

  Mnichovan Maximillian Höll patří k těm, pro které se koníček stal prací. V roce 2007 se během cesty do jihovýchodní Asie rozhodl věnovat fotografii intenzivněji. V současnosti patří tento fotograf k mladým německým talentům, kteří zaujali nejen doma.

 • Nicole L. Hill: hl

  Nicole L. Hill: fotografie

  Kalifornská rodačka Nicole L. Hill se pro Worn podělila o pár detailů ohledně její práce i osobního života. Krátký rozhovor a galerie plná úžasných fotografií uvnitř článku.

 • Alexander Tikhomirov hl

  Alexander Tikhomirov: fotografie žen, které vám nedají spát

  Alexander Tikhomirov Alexander Tikhomirov je fotograf z ruského Saint-Petersburgu. Jeho portfolio se skládá převážně z fotografií dívek, ale ne ledajakých. Pikantní obrázky, mají atmosféru i zajímavý vzrušující styling.