autor:

Exkluzivní rozhovor s americkou fotografkou Jocelyn Catterson nejen o jejím domovském Coloradu a výletech do hor

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Exkluzivní rozhovor s americkou fotografkou Jocelyn Catterson nejen o jejím domovském Coloradu a výletech do hor

Krásné snímky z americké divočiny dvaadvacetileté Jocelyn Catterson (její Instagram sledujte ZDE) jsme kdesi zahlédli a sice chvíli trvalo než jsme se dostali ke správnému jménu, ale výsledkem je exkluzivní rozhovor s touto mladou americkou fotografkou žijící v Coloradu, jejíž vášeň a láska ke krásným scenériím a focení je znát z každé její odpovědi ♥

Další cestovatelská portfolia prohlížejte tady: Sidi-Omar Alami, Joe Greer, Griffin Lamb, Foster Huntington - 1díl a 2. díl, Sam Elkins, Cory Staudacher, Cory Crawford, Jonathan Taylor Sweet, Alex Strohl, Benjamin Geoffroy, Megan McLellan, Colin Cabalka, Ian Andrew Nelson, Our Wild Abandon, Francis Flower.

 

 

Odkud pocházíš a kde momentálně žiješ? Ovlivňuje to nějak Tvoje fotky?

"Pocházím z malého městečka v podhůří Colorada. Náš dům je ohraničen nekonečným otevřeným prostorem plným lesů, hor a řek, takže mnoho mých dětských vzpomínek zahrnuje prozkoumávání nádherné přírody, která v okolí Colorada je. V rybníku za naším domem jsem chytala žáby, následovala proudící potoky a dokonce i předstírala, že žiji v jeskyni.

Vyrůstat v Coloradu pro mě znamenalo zamilovat se zejména do hor. Když jsem s focením začínala, fotila jsem hlavně své přátelé a to, co jsme dělali ve škole nebo ve městě. Teď když jsem starší, snažím se více prozkoumávat celou zemi a po čase se mi prostě zdálo přirozené, aby na mých snímcích byla i dobrodružství, za kterými tak často a ráda utíkám.

Takže místo, kde jsem vyrostla, mě nejen inspiruje, ale doopravdy zapříčinilo, že vůbec fotím. Je tu tolik nádherných koutů a míst, že chci každý den vyběhnout ven a fotit a fotit a fotit."

 

 

 

V tomto prostředí tedy fotíš nejraději? O které zemi smýšlíš jako o nejfotogeničtější?

"Miluji fotit v horách a pouštích nebo vlastně v jakémkoli prostředí, které se zdá být nekonečné a plné možností. Miluji pocit vlastní malosti v  porovnání s rozlehlou krajinou. Protože mám nejraději hory a pouště, většina mých fotografií pochází z výletů do hor a pouští po celé Americe.

Byla jsem v několika zemích po světě (např. Indie, Španělsko a Mexiko), ale doopravdy jsem zamilovaná jen do jedné - té americké. Takže ta je pro mě stále nejvíce fotogenickou země."

 

 

Máš v oboru fotografie nějaké oficiální vzdělání nebo jsi samouk? Kdo nebo co Tě nejvíce inspiruje?

"Původně jsem nechtěla Fotografii studovat, ale po dobu studia na střední škole jsem chodila na fotografické kurzy. Bavila mě hlavně práce v temné fotokomoře, kterou jsme tam měli k dispozici. Nejčastěji teď sahám po foťáku, když mě zaujme světlo. Ranní světlo na horách, osvětlené pláně atd., ty jsou nádherné!

Ana Cabaleiro pro mě vždy byla obrovskou inspirací a také kolegové - fotografové, jako např. Matt Lief Anderson, Randy P. Martin nebo Emily Sullivan. Mnohem lépe se mi také fotí, když o daném místě něco vím. O jeho kulturní i přírodní historii, protože ty jsou velmi těsně provázané. Když dokážu pojmenovat rostliny i zvířata, která zde žijí, nebo když tam někoho znám.

Ráda se začtu do přírodní a kulturní historie daného místa. Myslím si, že jsou těsně provázané a když znám jeho historii nebo když můžu vyjmenovat rostliny a zvířata nebo znám někoho, kdo tam žije a vypráví mi příběhy, fotí se mi prostě lépe. Malá městečka mám nejraději, mají mnohem zajímavější charakter než přeplněná velkoměsta."

 

 

Jak vypadá Tvůj typický den?

"V poslední době jsem strávila spoustu času vycházkami s mým novým štěnětem. Od ledna mám fenku australského ovčáka a snažím se ji brát na delší výlety nejméně 4 krát týdně.

Obyvkle se probudím kolem sedmé hodiny, dopoledne trávím pitím kávy a čtením, na pár hodin jdu do práce a po příchodu domů vymýšlím destinaci výletu nebo jdu sportovat s mým přítelem a večery ráda trávím s přáteli a pivem :)

Můj život je momentálně velmi jednoduchý a prostý, ale líbí se mi to! O víkendech chci vždy na větší dobrodružství než minule, takže většinou je to kolem Montany a párkrát do roka jezdíme po americkém západě."

 

 

Stalo se někdy něco, co by si zasloužilo kolonku "bláznivých příběhů"?

"To je zajímavá otázka, protože jsem vlastně nikdy neměla pravé "focení" v typickém slova smyslu. Jen s sebou prostě všude nosím foťák :)

Ale na podzim, moji spolubydlící a já, jsme se vydali na vrchol Sky Pilot v Bitterroot Mountains a zastihlo náš příšerné počasí, které se drasticky změnilo během pár minut. Rozhodli jsme se ale stejně zkusit na vrchol vylézt.

Navzdory příšernému počasí jsme cíle dosáhli a posadili se, abychom nabrali druhý dech. Foukal ale velmi silný vítr, pršelo, poté i sněžilo, byla samozřejmě nulová viditelnost a my se jen vyděšeně dívali na absolutní nic před i pod námi. V době, kdy jsme se dostali horko těžko zpátky do tábora, bylo všechno naše oblečení naprosto promočené.

Všichni jsme se museli svléknout a strávit následujících 15 hodin schouleni ve stanu a jakýmkoli způsobem se snažit zůstat v teple a zároveň poslouchat masy sněhu přistávající každou vteřinu na stěnách stanu. 4 osoby a 1 pes ve stanu pro 3 osoby po dobu patnáctihodinové sněhové bouři není zrovna ideální scénář, ale stejně to bylo skvělé! ♥

 

Fotografie: Jocelyn Catterson

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál