autor:

Damon Casarez nafotil 14 absolventů, kteří se vracejí zpět domů k rodičům s obrovskými dluhy, ale i nadějemi

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Damon Casarez nafotil 14 absolventů, kteří se vracejí zpět domů k rodičům s obrovskými dluhy, ale i nadějemi

Podle magazínu New York Times žije jeden z pěti lidí mezi 20 a 30 lety stále u svých rodičů. Důvodem jsou obrovské dluhy ze studentských půjček, které se nedaří splatit ani těm šťastlivcům, kteří po absolvování univerzity mají placenou práci.

Fotograf Damon Casarez   si stejným procesem sám prošel a tak ho zajímalo, jak se s tím vypořádají i jiní. Vystudovat, mít titul, ale nemít práci a navíc splácet velký peněžní dluh.

Požadované profesní cíle jsou často v přímém protikladu a rozporu s krutou realitou, která čerstvé absolventy obklopuje a tak je pro mnoho z nich přirozeným řešením dočasná práce klidně i ve zcela jiném oboru a snaha o splacení studentské půjčky za současného návratu domů ke svým rodičům do svého dětského pokoje.

Amerika je sice "země neomezených možností a příležitostí", ale minimálně faktu, že je u nás stále vysokoškolské studium neplacené, bychom si u nás měli vážit.

 

Gabriel Gonzales, 22 let, z New Yorku. Má titul z oboru Grafický design, který vystudoval na School of Visual Arts. Rád by se jako grafický designér sám uživil a prozatím asistuje v produkci. Dluh z jeho studentské půjčky činí 130 tisíc dolarů.

 

Annie Kasinecz, 27 let z Illinois. Má bakalářský titul z Reklamy a P.R. z chicagské Loyola Univeristy. Dluh z její studentské půjčky činí 75 tisíc dolarů.

 

Ari Hoque, 22 let, žije v Brooklynu. Má bakalářský titul z Ekonomie z Hunter College. Chtěl by být bankéem a nyní pracuje v půjčovně aut. Dluh z jeho studentské půjčky činí 12 tisíc dolarů.

 

Ashley Chang, 25 let, z Queensu. Má bakalářský titul z komparativní literatury z Hamilton College. Chtěla by být manažerkou ve sféře digitálních médií a prozatím pracuje jako IT analyzátorka. Dluh z její studentské půjčky je 20 tisíc dolarů.

 

Mikey Billings, 29 let, Statesville, N.C., má bakalářský titul z filmových studií z Full Sail UniversityKariérní cíl je pracovat ve filmovém nebo hudebním průmyslu. Nyní pracuje na poloviční úvazek ve sladovně a dluh z jeho studentské půjčky činí 80 tisíc dolarů.

 

Eric Curran, 23 let z Wahoo v Nebrasce. Má bakalářský titul z Historie a Náboženství z Midland University. Chtěl by být profesorem lutheránské teologie a profesorem historie. Nyní pracuje jako asistent v blízké veřejné škole. Jeho dluh ze studentské půjčky činí 11 tisíc dolarů.

 

Jacqueline Boubion, 30 let, z Kalifornie. Má bakalářský titul z oboru Komunikace z kalifornské státní univerzity. Kariérní cíl je pracovat jako filmová režisérka, nyní asistuje u natáčení hudebních videoklipů a reklam. Dluh z její studentské půjčky už splatila, ale je 22 tisíc dolarů v minusu na své kreditní kartě.

 

Sarah van Eck, 24 let, z Minneapolis. Má bakalářský titul z Biologie z Northwestern College, ale chtěla by být sociální pracovnicí. Prozatím pracuje jako dietologická poradkyně v nemocnici. Její dluh ze studentské půjčky je 50 tisíc dolarů.

 

Adrianne Smith, 28 let z floridského Seminole. Má bakalářský titul z Psychologie z University of Central Florida. Ráda by založila svůj vlastní business a nyní pracuje jako terapeutka u autistických dětí. její dluh ze studentské půjčky činí 40 tisíc dolarů.

 

Alexandria Romo, 28 let, z texaského Austinu. Má bakalářský titul z Ekonomie z chicagské Loyola University. Chtěla by být ekoložkou a nyní pracuje v bezpečnostní firmě. Její dluh ze studentské půjčky je 90 tisíc dolarů.

 

Jessica Meyer, 23 let, z Kalifornie. Má bakalářský titul z Historie umění ze Sonoma State University, ale chtěla by být veterinářkou a prozatím v jedné veterinární ordinaci asistuje. Dluh z její studentské půjčky činí 27 tisíc dolarů.

 

Robert Shane Ellis, 29 let z kalifornské Alhambry. Má bakalářský titul z asijských humanitních studií z University of California v Los Angeles. Chtěl by být hercem nebo filmovým režisérem. Dluh z jeho studentské půjčky je 10 tisíc dolarů.

 

Lila Ash, 24 let, z Washingtonu. Má bakalářský titul z Malby z Rhode Island School of Design. Chtěla by se uživit kreslením komiksů a prozatím pracuje jako asistentka interiérové designérky. Dluh z její studentské půjčky činí 25 tisíc dolarů.

 

Monica Navarro, 24 let, z kalifornského Escondido. Má bakalářský titul z Literatury z Univeristy of California v San Diegu. Chtěla by být knihovnicí a prozatím pracuje v knihovně jako dobrovolnice. Dluh z její studentské půjčky činí 11 tisíc dolarů.

Fotografie: Damon Casarez

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál