autor:

Corpus Libris: Fotosérie Emily Pullen, která netradičně a vtipně rozšiřuje knižní kulturu

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Corpus Libris: Fotosérie Emily Pullen, která netradičně a vtipně rozšiřuje knižní kulturu

Fotografie ze série jménem "Corpus Libris" (což v latině znamená "tělo knihy") vytvořila Emily Pullen jedné čtvrteční ospalé noci v Los Angeles, v nezávislém knihkupectví Skylight Books, kde pracovala. V této sérii snímků, podobně jako ve Sleeveface (psali jsme o něm TADY), si lidé zakryjí části těla knihami s cílem vytvořit optickou iluzi jednotného obrázku.

Od prvotního vytvoření se projekt masivně rozrostl a stává se více a více populárním. Také inspiroval mnoho dalších lidí, aby jejich vlastní Corpus Libris fotografie poslali na Emiliny webové stránky, kde je zveřejňuje. Nejenže Corpus Libris ukazuje rozmanitost knižních obálek, ale je to také skvělý způsob, jak rozšířit knižní kulturu na více než jen slova na papírových stránkách. To sice vyžaduje nějakou fantazii a pečlivé umísťování, polohování a posouvání, aby se kniha přesně překrývala s částmi těla nebo tváře, ale některé výsledky jsou skvělé. 

 

Více snímků najdete ZDE 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál