autor:

Christian Hough: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Christian Hough: fotografie

Christian Hough hl

dvojita cara

V dnešním světě, který se většinou podřizuje požadavkům trhu, se asi jen těžko vyhneme komerci. To, co si žádá většina, nemusí vždy splňovat podmínky toho, co můžeme nazvat hodnotou. K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. Základ jeho práce tvoří komerční fotografie a focení editorialů, a jak se vyjádřil pro Worn níže, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

predel worn

worn 1

Tvá definice krásy?

Nemyslím si, že existuje absolutní definice krásy; někdy ji nacházím na nejpodivnějších místech. Ale v oblasti fotografie je několik elementů, na které je třeba brát ohled, od prostředí, k modelce, stylingu, osvětlení a dynamice celého obrázku. Každý kdo se bude dívat na výsledný snímek si z toho odnese něco jiného - je to závislé od nálady, vnímání a kultury. To, že fotíš pěknou modelku, nemusí mít automaticky za výsledek pěknou fotografii.

sediva-cara

worn 2

Odmítl si někdy nabídku na práci?

Je mnoho faktorů, které musím brát v úvahu když dostávat zakázku - ať už je to čas, koncept, tým s kterým spolupracuji, nebo i finanční ohodnocení. S každou nabídkou zacházím na základě jejích hodnot. Pracuji komerčně, takže pokud mi je zaplaceno- fotím. Fotografie je umění a není pouze o penězích, proto jsem se začal více věnovat focení editorialů; finanční podmínky nejsou sice takové jako u komerčních fotek, ale možnosti a flexibilita, které mi tato práce nabízí, ji dělají o to více příjemnou a trochu nepředvídatelnou. Placené práce má hodně společného s odbornými znalostmi, technickými schopnostmi a vizí; u osobnější práce si můžeš dovolit zvolit více kinestetický přístup.

sediva-cara

worn 3

Co tě motivuje?

Fotografie je umění a zručnost. Opravdu si užívám vytváření něčeho pěkného, nebo vizuálně inspirativního. Vynořuje se při tom na povrch ten perfekcionista ve mně a přiživuje to mého soutěživého ducha. Rád se posouvám stále dál a chci si z každého snímku něco odnést. Pokud lidé uznávají tvou práci, je to skvělý prostředek na motivaci.

sediva-cara

worn 4

Umíš si představit, že by si nefotografoval?

Vyrůstal jsem ve světě reprografie: tisku, vytváření desek (pro tisk), grafickému designu, ofsetovému tisku a fotografování jsem se věnoval roky, od doby kdy jsem si koupil svůj první Zenit SLR. Mám to v krvi. Miluji focení, proto si neumím představit, že bych žil bez toho, ať už v osobním životě, nebo zaměstnání. Avšak zajímá mě i architektura, možná proto, že jde o vizualizaci a vytváření, i když v trochu pompéznější rovině.

sediva-cara

 

Christian Hough: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Christian Hough

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál