autor:

Andrea Olivo: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Andrea Olivo: fotografie

Andrea Olivo: fotografie 1

dvojita cara

Předpokládám, že každý z Vás má, nebo v životě měl nějaký ten gauč. Většina z Vás na tom gauči už možná i někoho svlékla, nebo na něm minimálně byl svlékán. Každopádně to stále není ono, neboť - nyní pozor - tento člověk má gauč, na kterém se polonahé slečny snad množí samy...  A pokud odtrhnete oči od gauče, možná si všimnete, že fotograf Andrea Olivo odpověděl i na několik otázek.

predel worn

worn 1

Řekni mi, jak jsi se dostal k fotografování?

Své první fotky jsem vyfotil, když mi bylo 8 nebo 9, ale upřímně, příliš mě to nezajímalo. Vrátil jsem se k tomu, až když jsem skončil střední školu. Víc jsem si užíval ten proces, který se skrýval za vznikem každého snímek, než fotografování samotné. Pak jsem začal studovat fotografii na univerzitě, pod vedením několika opravdu skvělých fotografů, a tam začala moje fotografická kariéra.

sediva-cara

worn 2

Jak vypadá tvůj rutinní pracovní den?

Jsem největší zmatkař na světě. Každý den začínám tím, že si vytvořím seznam věcí, které mám udělat a pokud na konci dne zjistím, že jsem něco vyškrtl, je to pro mě docela úspěch.

Ale pokud s jedná o focení, tak je to o něčem úplně jiném. Začínám tím, že se snažím pochopit, co klient potřebuje a co chce (velmi často jsou to dvě diametrálně odlišné věci). Pokouším se využít svůj smysl pro estetično a vyřešit všechny problémy, které se mohou vyskytnout. Focení je moment, kdy už je vše připraveno, každý ví, co má udělat a kde je jeho místo. Mým úkolem je pouze udělat ten nejlepší obrázek. Organizace focení je část, které je třeba věnovat dostatek pozornosti, totéž platí i pro postprodukci. Mohl by to být nejlepší snímek, ale když přijdeš pozdě, s největší pravděpodobností z toho nic nebude. Pokud se pokazí něco těsně před předáním práce, platí totéž. Celé úsilí vyjde vniveč.

sediva-cara

worn 3

Co je tvým hlavním zdrojem inspirace?

Knihy, hudba, komiksy, lidé, které jsem potkal, místa které jsem navštívil ... vše má v sobě něco, co mě inspiruje.

sediva-cara

worn 4

S kým bys chtěl pracovat, pokud by sis mohl vybrat kohokoliv?

Opravdu bych rád pracoval s s Emmanuelle Alt, Frejou Beha Erichsen a Larou Stone.

sediva-cara

worn 5

Co je nejlepší na tvém "castingovém gauči"?

Já nevím, asi to, že na něm nemusíš mít zábrany a nikdo od něj nic neočekává.

dvojita cara

Andrea Olivo: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© Andrea Olivo

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál