autor:

An Le: fotografie

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
An Le: fotografie

An Le: fotografie hl

dvojita cara

Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní. Ne všechno v životě je pouze veselé a růžové, ale někdy nám kousek temnoty může pomoci vidět jeho světlé stránky. Každopádně já si vybírám temnou stranu, a vy?

predel worn

worn 1

An, jak si se dostal k fotografování?

Ach, to bylo docela nečekané. V létě, když jsem ještě byl na střední škole, jsem začal fotit s kompaktem Canon mé tety, abych se nějak zabavil (to jsem měl ještě dost volného času… teď už ne, haha). Jednou rukou jsem držel stolní lampu, zatímco druhou rukou jsem mačkal spoušť. Fotil jsem v JPEG. Fotografie jsem pak upravoval ve Photoshopu celé hodiny. Úplně jsem se do toho zamiloval. Pak jsem začal fotografovat mou sestru a mé přátel ve škole… Jedna věc vedla k druhé, a já jsem se přihlásil na fotografii. Teď jsem v New Yorku, baví mě to a potkávám skvělé lidi.

sediva-cara

worn 2

Jak vypadá tvůj rutinní pracovní den?

U většiny focení mám nějaký prvotní nápad a pak hledám inspiraci na internetu. Po shromáždění všech materiálů, které potřebuji, vyrobím mood-board, který později rozesílám stylistům, vizážistům, kadeřníkům, modelingovými agenturám atd. Potom hledám místo, kde se bude fotit, věnuji se logistice celého focení a později se fotí. Po skončení celého focení obrázky upravuji a retušuji. Jindy mě zase oslovují časopisy abych s nimi spolupracoval.

sediva-cara

worn 3

Máš někdy pocit, že ti chybí inspirace, nebo je to něco, co přichází přirozeně a v správný okamžik?

Občas se mi stane, že mi inspirace chybí, ale to nikdy netrvá dlouho. Internet, časopisy, filmy a všechny druhy knih jsou mým hlavním zdrojem inspirace. Také se inspiruji množstvím věcí ve svém každodenním životě: rozhovory, které vedu se svými přáteli, interakce (nebo její nedostatek) mezi lidmi v metru, na ulicích...

sediva-cara

An Le: The Doll Man editorial

An Le: fotografie the dollAn Le: fotografie the doll 2An Le: fotografie the doll 3An Le: fotografie the doll 4

sediva-cara

worn 4

Co je to nejlepší na tvé práci a životě?

Hahaha, opravdu nevím, jak na tuto otázku odpovědět. Mám štěstí, že jsem si mohl s podporou mé rodiny splnit všechny své sny. Rovněž mám skvělé přátelé, bez kterých bych focení nemohl dotáhnout do konce a lidí, kteří věří ve mne a mé představy. Jsem velmi šťastný. Nevím, co je nejlepší na mé práci, protože mám problém definovat "nejlepší." Můj názor na práci se neustále mění. Pokud bych měl jmenovat jednu věc, tak bych automaticky musel potlačit do pozadí další a to není správné. Každá maličkost je důležitá, udržuje to motivaci a radost z vykonané práce. Umění je moje závislost. A mám z něj dobrý pocit, ale vždy toužím mít více.

sediva-cara

worn 5

Máš nějaké oblíbené místo?

Nemám žádné oblíbené místa, každé jedno místo si vážím pro něco jiného.

sediva-cara

worn 6

Co je to nejkrásnější na temnotě?

To, co se mi na ní nejvíc líbí je, že vlastně neexistuje - tma je jen absence světla. Můžeme ho studovat, lámat a pozorovat různé světelné spektra, ale tma je tajemná, nevyzpytatelná a neměřitelná. Zahrávat se s temnotou, je jako setkat se s něčím neznámým, s bestií, kterou nevíme ještě docela zkrotit.

sediva-cara

worn 7

Tvá oblíbená barva?

Nemám oblíbenou barvu. Závisí to od kombinace, každá barva mě může svým způsobem zaujmout. Ale pokud na tom trváš, na všechny focení nosím červenou, haha.

sediva-cara

An Le: fotografie

klikáním na obrázky si prohlédněte galerii
© An Le

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • christina smith 001 - middle

  Christina Smith - Londýnská módní fotografie

  Během let v Londýně získala její práce osobitý styl i uznání. V exkluzivním rozhovoru nám Christina prozradila spoustu zajímavých informací ze svého života.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

 • Brad Ogbonna: fotografie hl

  Brad Ogbonna: fotografie

  Brad Ogbonna na své webové stránce tvrdí, že je milý chlapík. Toto je věc, která se mi nepodařila zjistit. Tedy ne v dostatečné míře, abych to mohla potvrdit. Každopádně špatný také není... a fotograf už vůbec ne.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • Marie Hochhaus: fotografie hl

  Marie Hochhaus: fotografie

  Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné, recept na hubnutí zaručený a ověřený.

 • Mark Rabadán: fotografie hl

  Mark Rabadán: fotografie

  Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří.