autor:

Americká krása Philipa Jarmaina odkrývá krásu v troskách Detroitu.

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
Americká krása Philipa Jarmaina odkrývá krásu v troskách Detroitu.

Tiché ulice zející prázdnotou, zpustlé pozemky, zarostlé zahrady a především v minulosti překrásné stavby, které v době svého vzniku dominovaly svému okolí, jsou tváří současného Detroitu. Tento nešťastný proces rozkladu, který zachvátil jedno z dříve nejbohatších měst Spojených států, zdokumentoval kanadský fotograf Philip Jarmain ve své kolekci nazvané  Americká krása.

Skrze velkoformátové fotografie odkryl současnou tvář městské kultury, jež zcela podlehla důsledkům ekonomické krize, a která není  ničím jiným než odrazem lidské marnosti. Muzea, divadla, školy či městské akvárium, vše je díky Jarmainově úsilí navždy zachyceno ve své přetrvávající kráse a důstojnosti, přestože drtivá většina staveb je již srovnána se zemí.

Americká krása je alarmujícím signálem pro budoucí architekturální vývoj, upozorňuje na stále trvající krizi, která nás neúprosně tlačí dopředu, a jež za sebou nechává devastující spoušť. Každá fotografie je čitelným důkazem pomíjivosti času, krásy i lidské neúcty k (ne)všedním věcem. 

 

Fotografie: Philip Jarmain

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál