autor:

80.léta v Londýně a neuveřitelně eklektický mix jeho obyvatel fotil Bob Mazzer

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
80.léta v Londýně a neuveřitelně eklektický mix jeho obyvatel fotil Bob Mazzer

V 80. letech pracoval Bob Mazzer jako promítač v porno kině a na svých cestách do a z práce začal fotit scény, více či méně pobuřující, které byly v metru na denním nebo spíše hodinovém pořádku. Každý den, celých 40 let, jezdil  do stanice Kings Cross a zpět a svou Leicou M4 zachycoval svou fascinaci lidským chováním, které někdy dávalo smysl a někdy ani trochu. V metru se vedle sebe ocitají lidé, kteří by se jinak možná nikdy nepotkali a tak nastávají nejrůznější situace, které si jednoduše žádaly vyfotit.

Protože se vracel z práce pozdě v noci, byl svědkem někdy až absurdních aktů, kdy metro byla prostě jedna velká párty (viz 1.díl článku ZDE), na které se žádná pravidla nedodržují, ale všechna se porušují. Na sedačkách se pohodlně pilo, kouřilo, osahávalo, spalo...cokoli dalšího vás napadne je správně.

Nyní jsou to artefakty jedinečné kulturní éry a o desítky let později uspořádal výstavu v Howard Griffin Gallery s jednoduchým názvem "Underground". V prodeji je také od 14. června 2014 dvousetstránková kniha "Underground".

Na 1. díl tohoto článku se můžete podívat TADY

 

Fotografie: Bob Mazzer

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál