autor:

Ivonne Thein „Třicet dva kilogramů“

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
1
Ivonne Thein „Třicet dva kilogramů“
Fotografka Ivonne Thein je autorkou projektu, který nazvala „Třicet dva kilogramů“. Jejím záměrem byla doprovodná obrazová ilustrace o snažení některých mladých žen zhubnout za každou cenu. Ve výsledku se nakonec ocitnou ve zmíněné váhové kategorii. Fotografka tak protestuje proti kladnému podání anorexie, k čemuž dochází za podpory nejedné známé herečky nebo modelky, aniž by se někdo připomenul škodlivosti podobného způsobu života pro zdraví dívek. V 90. letech 20. století v USA napomohly rozšíření fenoménu anorexie některé informace šířené prostřednictvím internetu. Dívky se lehce dostávaly k receptům jak se zbavit přebytečných nebo domněle přebytečných kil a nepřemýšlely o tom, jaké to může mít pro ně negatuvní důsledky.

Ivonne Thein 001

Ivonne Thein vyfotografovala modelky, jejichž váha nevybočovala z běžného průměru a s pomocí grafického programu je upravila do podoby, kterou by získaly, kdyby vážili pouhých třicet dva kilogramů. Ivonne Thein měla původně v úmyslu vyfotografovat vedoucí představitelky německého hnutí „Pro-Ana“ s nimiž navázala kontakt v době přípravy svého projektu. Mladé ženy však odmítly podobnou účast.Základní záměr vystaveného souboru fotografií spočívá v tom, že s ničím se nemá přehánět. Dobrá není nejenom obezita, ale rovněž přílišná hubenost.

Ivonne Thein „Třicet dva kilogramů“

Ivonne Thein 001

Ivonne Thein 001

Ivonne Thein 001

Ivonne Thein 001

Ivonne Thein 001

Ivonne Thein // incredible me 01.22.2010 - 02.27.2010 Galerie Voss Mühlengasse 3 40213 Düsseldorf

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist