autor:

"Out My Window": Povolený voyeurismus díky snímkům newyorských bytů skrze jejich okna

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
"Out My Window": Povolený voyeurismus díky snímkům newyorských bytů skrze jejich okna

Před několika dny jsme vám představili práci newyorské fotografky Gail Albert Halaban, která stejný fotoprojekt zrealizovala v Paříži (podívejte se SEM) i v New Yorku a vzniklo tolik materiálu, že stačily na knihy "Out My Window" (New York) a "Paris Views" (Paříž).

Za každým oknem každého bytu (nejen) v Paříži a New Yorku se odehrávají příběhy, o kterých nemáme tušení. Když ale máte, stejně jako fotografka voyeuristické tendence, vyhlížení a vyklánění se z okna není jen zabíjením volného času, ale také vizuálním dokumentováním cizích životů a jejich více či méně kontroverzních příběhů.

Následující snímky pořizovala v několika newyorských čtvrtích a pokud tápete nad tím, zda její objekty věděly, že jsou foceny, odpověď je ano, ale nevěděly kdy. Přesto působí výsledek voyeuristicky, což ho odlišuje od ostatních podobných pokusů a pokud vymýšlíte scénáře, co která situace odehrávající se za okny znamená, dosáhla autorka svého cíle.

Bytové domy přece nejsou nic bez svých obyvatel a tak je až fascinující pozorovat, jak odlišné životy lidé vedou několik metrů od sebe...

 

Fotografie: Gail Albert Halaban

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál