autor:

"Focení je pro mě vášeň i posedlost", říká talentovaná česká fotografka Tez Fürbacher

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
5
"Focení je pro mě vášeň i posedlost", říká talentovaná česká fotografka Tez Fürbacher

Že je focení skvělou relaxací a ideálním způsobem uvolnění mysli od náročného studia dokazuje i příběh semadvacetileté Terezy Fürbacher, která bere přírodu a to, co nabízí, jako téměř nevyčerpatelnou studnu potenciálních nápadů, projektů a inspirace.

Čí práci ráda sleduje, jak vidí svou budoucnost a proč jsou lidi kolem Instagramu její druhá rodina se dočtete v následujících řádcích ♥

 

Tez 1

Autor: Matěj Šmucr

"Jmenuji se Tereza Fürbacher (zv. Tez), v červnu mi bude 28, bydlím v Plzni a pracuji jako farmaceutický asistent v lékárně. Ve volném čase fotím, ať už pracovně nebo soukromě. Jsem samouk. Focení mě chytilo v prváku na Lékařské fakultě, kdy jsem utíkala od učení ven do přírody a snažila se zachytit na kompakt svět kolem sebe."

 

Tez 6

Tez 2

Tez 7

 

"V dnešní uspěchané době jsem se snažila zachytit obyčejné věci, které jsou pro nás automatické. Později jsem dostala svou první poloprofesionální zrcadlovku, ke které jsem postupně dokupovala lepší objektivy.

Focení se pro mě stalo vášní a posedlostí. Teď fotím na Canon 5D Mark II. Analogové fotoaparáty sbírám, ale na klasiku nemám vůbec čas. Občas blbneme s Instaxem Mini 8."

 

Tez 3

Tez 11

Tez 12

 

"Fotografický profil se neustále mění, určitě to souvisí s věkem, zkušenostmi, inspirací a lidmi, se kterými se potkávám nebo přátelím. Nejčastěji fotím portréty, svatební a rodinné fotografie. Jedna velká inspirace je pro mě Instagram. Díky němu jsem poznala spoustu zajímavých osobností.

Na první Instameet mě přivedl Pavel Daněk (@danekpavel), za což mu moc děkuju, protože díky němu jsem poznala mj. i Matěje (@matescho), teď už přítele."

 

Tez 10

 

"Když si jen vzpomenu, jak jsem se bála jít na první meet... teď už bez nich nemůžu být. Co na nich tak miluju? Vyčistim si hlavu, načerpám energii, zasměju se a nasaju do sebe spoustu inspirace. Vřele doporučuji. Ale protože přes týden si užiju lidí v lékárně až až, ráda trávím čas jen s přítelem, rodinou a psem. Doma nebo v lese."


Tez 4

 

"Partnerství s Matějem mi otevřelo nové dveře. Byla jsem zvyklá fotit sama, kolikrát jsem pociťovala vyhoření. Naše spolupráce mě motivuje, baví a žene kupředu. Máme v plánu cestovat, fotit (možná i natáčet) svatby. Děláme si navzájem "modelky".


 

"Vnímáme fotku podobně, ne-li stejně. Cítím, že se skvěle doplňujeme a doufám, že vznikne spoustu skvělých projektů, fotek i videí. Mám ráda přirozené snímky, které na mě mluví, dýchá z nich atmosféra... Někdy snová, jindy zas realita. Život. Nemám ráda kýč.

Do budoucna plánuju oprášit a vylepšit své webové stránky (TADY), které jsou už tři roky neaktualizované. A s Matějem bychom chtěli mít společnou stránku, kam budeme vkládat společná díla."

 

 

"A koho ráda sleduji? Především práce skvělých profesionálních fotografů jako je Petr Hricko, Jan Martinec, Zuzana Čalounová, Iva Haj, Alan Homolka, Martin Faltejsek, Michal Szydlowski, Couple of Prague (Eliška s Lukášem), Petra Klačková, Daniela Haubertová, Martina Crlová, Ywonn, Mirek Krčma a další.

Druhou skupinu tvoří skvělí fotografové (dá-li se vůbec říci "amatéři" ?), kam patří určitě holky z Czech Vibes (@czech_vibes), Matěj, Pavel Daněk, Hynek (@hynecheck), Tomáše Křivánka (@tomasscz)."

 

Tez 5

Couple jpg

Stromy jpg

Její Instagram sledujte TADY

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


5 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist