autor:

"Brits Abroad": Portréty Britů, kteří se rozhodli opustit svou rodnou zemi a vydali se do Španělska s vidinou lepšího života

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
"Brits Abroad": Portréty Britů, kteří se rozhodli opustit svou rodnou zemi a vydali se do Španělska s vidinou lepšího života

Pro mnoho z nás je představa života v jiné zemi lákavá a nebudeme lhát, když odhadujeme, že Velká Británie v takových myšlenkách figuruje velmi často. I přesto ale 2000 lidí týdně z této země odchází, aby zkusili život jinde v dlouhodobém měřítku a londýnský fotograf Charlie Clift  se vydal do Španělska a fotil portréty lidí, kteří z Velké Británie odešli právě sem, s vidinou lepšího života - ať už pro sebe nebo své děti.

Vznikla tak krásná fotosérie pojmenovaná "Brits Abroad", která zachycuje sice pouze několik z celkových 5 milionů Britů, kteří žijí mimo svou zemi (nejčastěji v Austrálii, Spojených státech a právě Španělsku), ale zato i s podrobnými informacemi o době strávené mimo rodnou zemi a stručným příběhem, proč se takto rozhodli.

Někteří z nich ani po letech nemluví španělsky, někteří se naopak do španělského života vrhli naplno a vdali se/oženili za Španěly/Španělky.

 

Simon Williams, 48 let, v zahraničí žije 16 let a ve španělské Malaze vlastní bar

 

Reggie Campbell, 66 let, v zahraničí, ve španělském Alicante, žije 8 let. Pracuje v anglických novinách, které vlastní její manžel, ale nikdy se nenaučila španělsky, takže zde nemá mnoho přátel.

 

Francesca Sadleir, 5 let, ve španělské Malaze žije od narození a má dvojí občanství: britsko - španělské

 

Ed Sadleir (otec Francescy), 44 let, ve španělské Malaze žije 21 let a stará se o podnik, který zde založil jeho otec a k tomu je na mateřské dovolené se svými dětmi

 

David Marshall, 71 let, ve Španělsku žije 48 let a je sochař s dílnou/domovem v horách. Do Španělska se odstěhoval poté, co se v mládí během dlouhého road tripu na motorce po Jižní Americe rozhodl, že se chce naučit řeč.

 

Lorna Salgo, 61 let, ve španělském Alicante žije 15 let. Je učitelkou v důchodu a se svým manželem Davidem si užívají klidná odpoledne se sklenicí vína a jejich španělskými přáteli.

 

Charlie Hughes, 15 let, ve španělském Alicante žije 12 let, studuje na The British School of Alicante a rád by se stal uznávaným DJem.

 

Hugh Martin, 80 let, ve Španělsku žije 26 let, ale předtím žil mnoho let v různých dalších zemích. Hugh je bankéřem v důchodu, který si s přáteli několikrát týdně užívá karetní hru bridž.

 

Carole Hesketh-Field, 73 let, ve španělském Alicante žije 24 let. Španělský životní styl miluje, jen jí vadí, že nemůže ve své domovské zemi volit.

 

Hazel McArthur, 16 let, ve španělském Alicante na škole The British School of Alicante je teprve 8 měsíců, ale ráda by ve Španělsku vystudovala i vysokou školu.

 

Tony Crichton-Smith, 46 let, ve Španělsku žije 24 let. Je doktor a ve městě Marbella má vlastní kliniku. Vzal si Španělku a nejlépe relaxuje hrou zvanou "paddle tennis".

 

Linda Hutchence, 67 let, ve španělském Alicante žije 9 let. Je uklízečka a na životě v cizí zemi se jí líbí vše kromě toho, že nevidí svá vnoučata doma v Británii vyrůstat.

 

Ken Schooler, 63 let, ve španělské Malaze žije 31 let. Vlastní hospodu The Old Tavern v britském stylu a je nadšeným fotbalovým fanouškem. Ve svém podniku dokonce vede fanouškovský klub FC Malagy.

 

Paul Campbell, 46 let, ve Španělsku žije 8 let. V Alicante vydává anglické noviny The Courier. Z Británie odešel, aby utekl bláznivému životnímu stylu, který vedl při své práci pro News International.

 

Joyti Tyler, 59 let, ve Španělsku je 9 měsíců. Ve španělském Sorbas učí ostatní jak žít tak, aby co nejméne narušovali přírodu.

 

David Salgo (manžel Lorny), 64 let, v zahraničí žije 15 let. Hudebník v důchodu, který si užívá každodenního hraní golfu se svými přáteli.

Fotografie: Charlie Clift

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál