autor:

"320 Icelanders": Fotosérie Varvary Lozenko s portréty Islanďanů pořízenými v jejich nádherné zemi

kategorie:
Fotografie
publikováno:
počet komentářů:
0
"320 Icelanders": Fotosérie Varvary Lozenko s portréty Islanďanů pořízenými v jejich nádherné zemi

Island je ostrov v severním Atlantiku, na půli cesty mezi Evropou a Amerikou. Je obýván vzácným druhem lidí, unikátním ve všech směrech. 90 % z nich jsou potomci Vikingů z Norska, námořníci z Irska, obchodníci z Dánska, kteří žili v jejich uzavřené komunitě po mnoho staletí.

I ve 20. století, kdy byl masivní rozvoj letecké dopravy zůstal Island poměrně izolovaný. Nepřijímal žádné "nováčky" a byla zde téměř nulová migrace. Dá se v podstatě říci, že Islanďané jsou národem Robinsonů Crosoe, kteří byli na svém ostrově tak šťastní, že se nechtěli nikdy nikam přemístit.

Když se fotografka Varvara Lozenko vydala na Island poprvé, bylo léto roku 2007 a později, při jejích dalších návštěvách, byla ohromena kontrastem mezi obrovskou neobydlenou plochou  a neposkvrněnými prostory, které naštěstí vypadaly stejně jako před mnoha lety a počet obyvatel byl stále jen asi 320 tisíc lidí. Rozhodla se tedy vyfotografovat 320 lidí, podle počtu tisíců obyvatel země.

Každý portrét zastupuje 1000 lidí, takže musela cestovat po celé zemi a portrétovat Islanďany různého věku, sociálního postavení, různých profesí od zemědělství, rybolovu, tesařství, kázání až k pečení chleba.

"Mohu s jistotou říci, že každý člověk z projektu" 320 Icelanders" byl jedinečným zážitkem, příběhem, kratším nebo delším a za jejich sdílení se cítím velmi vděčná."

Na portréty Pařížanů, které už několik let fotí Constantin Mashinskyi se můžete podívat TADY.

 

Æsa Gísladóttir, 36 let, majitelka hostelu ve městě Vik

Alma Jenny Árnarsdottir, 13 let a Klaudia Wojciechowska, 13 let

Alvin Möller, 11 let, Hugbjört Möller, 7 let a jejich Grímur

 

Þóra Þorbergsdóttir, 82 let, žije v domově důchodců ve městě Vik

Aðalsteinn Ingi Helgason, 20 let, pracuje na recepci hostelu ve městě Höfn

Fotografie: Varvara Lozenko

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál