autor:

Židle ze starých plechovek a použitého rostlinného oleje

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Židle ze starých plechovek a použitého rostlinného oleje

Nejnovější projekt londýnského studia Swine se zabývá myšlenkou recyklace plechovek a oleje, kterého se dennodenně v restauracích a kavárnách vylívají hektolitry.

 

 

"Can City" je tedy taková mobilní slévárna, která funguje přímo v ulicích São Paula a za pomoci starých posbíraných plechovek a zbytků rostlinného oleje se vyrábí nové, užitečné předměty. Vše je vyrobeno na místě a z ulice se tak v mžiku stává improvizovaná výrobní linka. 

 

 

São Paulo má přes 20 milionů obyvatel, ale přesto více než 80% recyklace zastávají takzvaní "catadores" - sběrači odpadu, kteří si vybírají materiály co je možné prodat. "Can City" zkoumá možnost vrácení průmyslové výroby do měst a přimět catadores, aby tento systém využívali a vyrobené produkty pak mohli prodávat. 

Tyto funkční židle bez opěradel byly prvními produkty a vyrobeny jsou pouze za pomoci starých plechovek a použitého rostlinného oleje. 

 

 

VIDEO:

Režie: Juriaan Booji

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál