autor:

Zaposlouchej se do tepu Prahy v první audiovizuální mapě na světě

kategorie:
Design
publikováno:
počet komentářů:
0
Zaposlouchej se do tepu Prahy v první audiovizuální mapě na světě

Chystáte se na Designblok nebo třeba jen na procházku nádhernou večerní Prahou, těšíte se na příjemně strávený večer, ale co si ho ozvláštnit něčím unikátním a zcela novým? Město je pořád v pohybu, má svůj rytmus, energii, jedinečný styl a Praha každou sekundu vydává nejrůznější zvuky (klapot devíticentimetrových podpatků teď úplně nemyslíme...)

Vy je teď můžete pomocí nové aplikace šířit dál a podělit se o ně s dalšími lidmi na sociálních sítích pomocí hashtagu #heinekencitysymphony.

Můžete se také procházet 3D modelem města, zjistit, kde to zrovna nejvíc žije a stát se v reálném čase součástí první interaktivní audiovizuální mapy na světě - ta zobrazuje vše, co se v danou chvíli ve městě skutečně děje, a to včetně projíždějící MHD, protože jednotlivá stanoviště přitom na sebe vážou vizuální efekty a zvuky.


heineken - animace

 

tlacitko pr

 

Pokud uživatel nahraje fotku nebo zveřejní příspěvek, přispěje do symfonie, která se vytváří v reálném čase. Tato symfonie proto nikdy nebude stejná, přesně jako město, které se neustále mění. Vznik tohoto neobyčejného audiovizuálního projektu umožnily nejmodernější technologie. Díky nim uživatelé získávají jedinečnou příležitost nekonvenčního pohledu na město, které dobře znají.

Aplikace vznikla u příležitosti letošního Designbloku, který se v Praze uskuteční od 7. do 12. října. Heineken se tohoto svátku světového i českého designu pravidelně účastní – letos například expozicí v domě U Minuty na Staroměstském náměstí, kde představí bar, ožívající díky hudbě a lidem. Minimalistický design prostoru zde neotřelým způsobem ukazuje panorama Prahy jako živoucí metropole s dominantami vytvořenými z lahví Heineken.

Aplikace bude spuštěna před samotným Designblokem, bude tedy volně dostupná od 2. 10. 2014 na webových stránkách www.heinekencitysymphony.com.

 

VIDEO

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál